E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Türkçe Öğretmenliği Bölümleri Başarı Sıralamasında 26’ncı Sırada Yer Aldı

12.11.2018

Türkçe Öğretmenliği Bölümleri 2018 taban puanları ve başarı sıralamalarında Ordu Üniversitesi 110 Üniversite arasında 26’ncı sırada yer alarak Türkiye’deki üniversiteler arasında ilk 30’a girdi.

2017 yılında açılan Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yılda da yüzde 100 doluluk oranı sağladı. 6 öğretim elemanı ile birinci sınıfta 66 ikinci sınıfta 50 olmak üzere toplamda 116 öğrenciyle eğitim faaliyetlerine devam eden Türkçe Öğretmenliği Bölümü 2018 yılı taban puanları ve başarı sıralamasında 110 üniversite arasında 26’ncı sıraya yerleşti. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinin ilk 5 sırayı oluşturdukları Türkçe Öğretmenliği 2018 Taban Puanları ve Başarı Sırlamaları raporunda Ordu Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü taban puanı 391, 61578 olarak sonuçlanırken başarı puanı da 46, 944 oldu.

Devlet ve vakıf üniversitelerinin Türkçe Öğretmenliği Bölümlerinin taban puanları ve başarı sıralamalarının yer aldığı ve böylece ilgili bölümlerin Türk Üniversiteleri içerisindeki başarısını gösteren sıralamanın Türkçe Öğretmenliği ve eğitimi konusunda Ordu Üniversitenin iyi bir konumda olduğunu gösterdiğini vurgulayan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Ulusal ve uluslararası alanda bilimsel zeminde yürüttüğü çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Ordu Üniversitesi, bilimsel projeler, araştırma ve geliştirme alanında yürüttüğü çalışmalar ve sektörel bazda katma değer yaratan faaliyetlerine ek olarak nitelikli eğitim programlarıyla da tercih edilen ve tanınırlığını artıran bir üniversite olarak yoluna devam etmektedir. Türkçe Öğretmenliği Bölümümüzün 110 üniversite içerisinde 26’ncı sırada yer alması Ordu Üniversitesi olarak çok çeşitli alanlarda farklı başarılar kazandığımızı göstermekle birlikte gerek sosyal bilimler gerekse pozitif bilimler çerçevesinde üretken ve etkin bir akademik zeminde yer aldığımızı ortaya koymaktadır.” şeklinde konuştu.

ODÜ Basın T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı