E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Bolluk, bereket ve huzurun doyasıya yaşandığı; rahmet, mağfiret ve cömertliğin doruk noktasına ulaştığı bir Ramazan ayını daha tamamlayarak hoşgörü, paylaşma ve dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını umduğumuz Ramazan Bayramı’na huzur içinde ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Bayramlar, dini ve milli duyguların yanı sıra bizi biz yapan hasletleri pekiştiren, insanları birbirine yakınlaştırarak ortak paydada buluşturan, toplumlar ve fertler arasında kardeşlik ikliminin derinden teneffüs edilmesini sağlayan,  kişiyi günlük kaygı ve sıkıntılarından uzaklaştıran toplum maneviyatında ayrı bir öneme sahip müstesna günlerdir. Bu sebepledir ki milletimizin ve ümmetimizin köklü tarihinden, zengin kültüründen aldığı değerlerin geleceğe taşınması hepimizin ortak sorumluluğudur. Bayramların getirdiği barış, huzur, kardeşlik ortamını fırsat bilerek iyilik ve güzelliklerin filizlendiği bu anlamlı günleri ruhuna uygun şekilde değerlendirmeli;  dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak bayram mutluluklarının daimi olmasına özen göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın manevi ikliminin herkesi kuşatarak tüm insanlığa mutluluk getirmesini diliyor; milletimizin ve bütün İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı