E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Çocuk Evlerinden Rektör Yarılgaç’a Ziyaret

16.05.2018

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Evleri İl Koordinasyon Merkezi Müdür Yardımcısı Rahmi Koçoğlu ve çocuklar Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı ziyaret etti. Ziyaret esnasında misafirlere Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi  Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Tolga Aktürk ve bölüm öğrencileri eşlik etti.

Yapılan ziyarette Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü üçüncü sınıf öğrencileri topluma hizmet dersi çerçevesinde Ordu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde yaşayan öğrencilerin matematiksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenli ve gönüllü olarak çocuk evlerinde verdikleri eğitim konuşuldu. Ayrıca çocukların Üniversitemize davet edilerek onlara fakülte tanıtımları gerçekleştirildiğinden bahsedildi.

Çocuk evlerinden gelen öğrencilerle sohbet ederek onlara eğitim ve sosyal hayata dair konularla ilgili olarak tavsiyelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmeleri için farklı eğitim ortamlarını görerek ufuklarının açılması onlara her açıdan katkı sağlayacaktır. Bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızın mutlu ve huzurlu bir şekilde donanımlı bireyler olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir. Devletimize ve milletimize emanet edilmiş çocuklarımıza göstereceğimiz sevgi, onların yaşamlarına güzellikler katacak; onların ruhsal ve bedensel yönden sağlıklı bireyler olarak toplum içerisinde yer almalarına vesile olacaktır. Çocuk evlerindeki yaşam standartlarının iyi olması, çocuklarımızın sosyal projeler içinde yer alması ve Ordu Üniversitesi olarak somut projelerle çocuklarımızın gelişimine katkı sağlıyor olmak bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Bu vesile ile ziyareti gerçekleştiren çocuklarımıza hayat boyu başarılar diliyor, bütün yaşamları boyunca onların yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

  

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı