E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ’de 3’üncü Belgesel Film Günleri Düzenlendi

08.05.2018

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü çatısı altında düzenlenen “Belgesel Film Günleri” nin üçüncüsü gerçekleştirildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Zekai Tarakçı, Düzenleme Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Şermin Tağ Kalafatoğlu, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 2017-2018 eğitim-öğretim yılında üçüncüsü düzenlenen Belgesel Film Günleri dokuz filmin gösterimiyle ilgilileriyle buluştu. Etkinlik kapsamında Nuh Bağcı’nın “Ordu’da Bir Bulut”, Cemalettin İrken’in “Bir Nergis Bir Leblebi Bir Ayvalık”, Zühre Gökağaç’ın “Bulutlara Giden Yol”, Erol Eldem’in “Bilinmeyen Tarihimiz: Cehennem Adası Nargin”, Halim Esen’in “Bilim İnsanları: Bahattin Baysal”, Ufuk Uğur’un “Ahşabın Maviliğe Yolculuğu”, Hüseyin Baki Karataş’ın “Salı”, Ebru Çakırkaya’nın “Namibya”, Yağmur Nazik’in “Zeynel Bey Türbesinin Taşınma Belgeseli” nin gösterimi yapıldı.

Etkinliğin ikinci gününde TRT İç Yapımlar Koordinatörlüğü Belgesel ve Drama Bölümü tarafından yaptırılan filmler ile TRT yönetmenlerinden Ebru Çakırkaya ve Yağmur Nazik ile gerçekleştirilen söyleşide gösterimi yapılan filmlerinin çekim hikayelerinin yanı sıra belgesel alanındaki deneyimleri öğrenciler ile paylaşıldı.

Belgesel filmlerinin diğer filmlerin arasında sahip olduğu öneme dikkat çekilen etkinlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Zekai Tarakçı katılımcılara teşekkür belgelerini takdim etti.

 

ODÜ Basın

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı