E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Kuralay 2017 TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne Layık Görüldü

02.01.2018

TÜBİTAK tarafından her yıl verilmekte olan Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Kuralay kimya alanında 2017 yılı TÜBİTAK  Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen törenin açılış konuşmalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin gerçekleştirdi. Kimya alanında 2017 yılı TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne layık görülen Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Kuralay ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

TÜBİTAK 2017 yılı Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödüllerine ilişkin değerlendirme çalışmaları sonucunda TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından 4 Bilim Ödülü ve 11 Teşvik Ödülü verildi. Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Kuralay “polimer, nanomalzeme ve nanokompozit modifiye elektrotlar kullanılarak çeşitli analitlerin tayinine yönelik hızlı, duyarlı ve ekonomik elektrokimyasal biyosensörlerin tasarımı, ucuz ve temiz enerji sağlama amacıyla farklı biyoyakıt hücrelerinin hazırlanması, kontrollü ilaç salımında ve analit tayininde sensör amaçlı kullanılabilen nano/mikromotorların sentezlenmesi” konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmalarından dolayı  TÜBİTAK Teşvik Ödülü almaya hak kazandı.

Üniversitemiz Rektörü Tarık Yarılgaç, “TÜBİTAK, bilim insanlarının yurt içi ve yurt dışı akademik faaliyetlerini desteklemekte, özendirmekte; üniversitelerimizin, kamu kurumlarımızın ve sanayimizin projeleri fonlayarak ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik ciddi çalışmalar yürütmektedir. Toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kurum olma vizyonunu benimseyen TÜBİTAK tarafından Üniversitemiz akademik personeli Doç. Dr. Filiz Kuralay’ın 2017 yılı teşvik ödülüne layık görülmesi bizleri ziyadesiyle gururlandırmıştır. Bu bağlamda Üniversitemizin bilim dünyasında bir adım daha öne çıkmasında önemli bir role sahip olan bu başarı, bizleri sevindirirken bilimsel çalışmalar yürüten genç araştırmacılarımıza da örnek teşkil etmelidir. Üniversitemiz akademik personeli Doç. Dr. Filiz Kuralay’ı başarısından dolayı tebrik ediyor, bilime katkı sağlayacağı yeni çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı