E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Yarılgaç’tan Çetinceviz Ailesine Anlamlı Hediye

  

 

19.12.2017

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi ve Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezini Üniversitemize kazandıran Onur ve İhsan Çetinceviz’e hediye takdim etti.

2015 yılında imzalanan protokol çerçevesinde kısa bir zaman diliminde yapımı tamamlanan ve geçtiğimiz gün açılışı gerçekleştirilen Merkez Kütüphanesi ve Okul Öncesi Eğitim Merkezinin tüm yapım maliyetlerini üstlenen Ordulu iş adamları Onur ve İhsan Çetinceviz Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı makamında ziyaret etti.

Onur ve İhsan Çetinceviz’in ziyaretlerinde Rektör Yarılgaç tarafından Üniversitemize nesiller boyunca hizmet verecek olan merkezlerin anısına Üniversitemiz Heykel Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nihat Sezer Sabahat tarafından Çetinceviz ailesi için özel olarak tasarlanan kitap okuyan bir üniversite öğrencisini konu alan bronz anı heykelciği Sabahat’in eser hakkında kısa bir bilgilendirmesinin ardından Onur Çetinceviz’e takdim edildi.

Rektör Yarılgaç’a başlangıcından bugüne kadar olan yakın ilgi ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Onur Çetinceviz, annelerinin ve babalarının isimlerinin yaşayacağı bu merkezleri memleketlerine ve Ordu Üniversitesine kazandırmaktan duymuş oldukları memnuniyeti ifade ederek aldığı anı heykelciğinin kendileri için önemli olduğunu belirtti. Çetinceviz “Bu güzel ve anlamlı eseri bir anı olarak baş köşemizde saklayacağız.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “15 Aralık günü yoğun katılımla açılışını gerçekleştirdiğimiz Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezi ve Emin Çetinceviz Merkezi Kütüphane hizmet binaları; yeni nesillerin sosyal, bedensel, bilişsel alanlarda gelişimlerine yardımcı olmakla birlikte araştırmacıların ve öğrencilerimizin yetişmesinde çok önemli görevler üstlenecektir. Bulundukları şehirlerin lokomotifi olan üniversitelere yapılan her katkıyı, taşıdığı kıymetin yanı sıra örnek teşkil edecek ve ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşmasında önemli roller üstlenecek adımlar olarak görmekteyiz. İnsanlık var olduğu sürece eğitim hizmetini sürdürecek olan Ordu Üniversitesinin bu müstesna birimlerinde Çetinceviz ailesinin ismi de kuşkusuz nesiller boyu yaşamaya devam edecektir. Bu anı heykelciği aileniz tarafından kuşaktan kuşağa aktarılırken, yaptırmış olduğunuz kütüphaneden faydalanacak evlatlarımızın Çetinceviz ailesine olan şükranlarını da aile fertlerine hatırlatması temennisiyle tekrar Çetinceviz ailesine, Onur ve İhsan Çetinceviz kardeşlere bu anlamlı destekleri için kurumum adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

ODÜ BasınT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı