E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Yarılgaç, Doğu Karadeniz Bölgesi Rektörleri ile Bir Araya Geldi

07.12.2017

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç Doğu Karadeniz Bölgesi Rektörleri ile bir araya geldi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ev sahipliğinde Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunan başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç olmak üzere Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın misafiri oldular.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlük makamında bir araya gelen Doğu Karadeniz Bölgesi Rektörleri daha sonra Senato Salonu’nda toplanarak bölge üniversiteleri arasındaki birliktelik ve dayanışmanın daha da artması, büyüyen ve hızla gelişen üniversiteler arasında sosyal ve bilimsel alanlarda birlikte çalışma ve bunun yanında bölgenin eğitim durumu, sorunları ve bölgeye katkılar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Konuyla ilgili olarak Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Bu ziyareti bölge üniversiteleri arasındaki işbirliği, gelişim ve değişim açısından çok önemli bir basamak olarak görmekteyiz. Ülkemiz ve bölgemizin önde gelen üniversitelerinin öğretim üyeleriyle bizim öğretim üyelerimizin hazırlayacağı ortak projelerle ülke kalkınmasına yönelik nitelikli bilimsel çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Bölgesinde söz sahibi olan üniversiteler olarak eğitimde akademik çalışma ile pratiği buluşturacak bir anlayışla faaliyetlerimizi ortaklaşa sürdürme gayretindeyiz. Bilimsel sorunlara çözüm bulmak, görüş ve deneyimlerden yararlanmak amacıyla öğretim elemanı değişimi yapmak, bilimsel amaçlı ortak toplantılar düzenlenmek, ortak araştırmaların ve Ar-Ge iş birliklerinin yapılması ve eğitimde kaliteyi artırmak adına yapılacak ikili faaliyetler ile farklı çalışmalara hazırlanmaktayız. Tecrübe ve fikir paylaşımlarının da yapılabileceği bu çalışma kapsamında üniversitelerimiz, çeşitli alanlarda ortak bilimsel çalışmalar yürüterek ilgili bölümleri arasında ortak programlar oluşturmayı hedeflemektedir.” şeklinde konuştu.

ODÜ Basın 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı