E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Yarılgaç Cumhuriyet Yerleşkesinde İncelemelerde Bulundu

06.10.2017

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç Cumhuriyet Yerleşkesinde devam eden bakım ve onarım çalışmalarını yerinde inceledi.

Fiziki kapasitesini her geçen dönem artırmaya devam eden Ordu Üniversitesi, akademik, idari personeline ve öğrencilerine daha modern bir ortamda hizmet sunmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Üniversitemiz yerleşkesinde bulunan halı sahanın yanında öğrencilerin açık alanda spor yapabilmelerini sağlamak amacıyla 500 metrekarelik bölümde açık alan fitness aletlerinin bulunduğu bir alan oluşturulmaya başlanmış olup çevre düzenleme çalışmaları yapılmaktadır.

Yapımı tamamlanan Merkezi Kütüphane binasının yeşil alanları, oturma alanları, sulama ve çevre aydınlatma işlerinde son aşamaya gelinerek Okul Öncesi Eğitim Merkezi binası ile birlikte ekim ayı içerisinde hizmete sunulması planlanmaktadır. Ayrıca 2017 yılı Büyük Onarım İşi kapsamında Üniversitemiz Fen Edebiyat, İlahiyat Fakültelerinin dış cephe boyaması tamamlanarak fakültelerdeki diğer bakım işleri ve Morfoloji binasında yapılacak olan bakım işlerinin bu ay sonuna doğru bitirilmesi planlanmaktadır.

   

Bununla birlikte yüzde 80’lik betonarme kısmı tamamlanan ve peyzaj çalışmalarına devam edilen 14 bin metrekare kapalı alana sahip Rektörlük hizmet binasının, Tıp Fakültesi karşısında 12 bin 400 metrekare kapalı alan üzerine toplam 6 blok olarak tasarlanan Diş Hekimliği Fakülte binasının inşaat çalışmaları devam etmektedir.

Yerleşke içerisinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Her yıl çoğalan öğrenci sayımız ve akademisyenlerimizin öncülüğünde yürütülen önemli bilimsel çalışmalarla geleceği inşa ettiğimiz Üniversitemizde, göreve geldiğimiz günden beri yapılaşma faaliyetlerini öne çıkararak kurumumuza ve şehrimize katkı sağlamaktayız. Aynı zamanda teknolojinin ve modern çağın tüm gereksinimlerinin bulunduğu dünya standartlarında kaliteli alt yapı koşullarına sahip eğitim alanlarını öğrencilerle buluşturma noktasında önemli çaba sarf etmekteyiz. Üniversitemizin ana yerleşkesinde inşaat çalışmalarına devam edilirken çevre düzenleme faaliyetleri de hız kesmeden sürdürülmektedir. Öğrencilerin her türlü ihtiyacının karşılanması için bütün imkânlarımızı seferber ederek yaptığımız bu çalışmalarla yerleşkelerimizde öğrencilere daha ferah ve kullanışlı alanlar oluşturmaya ve mevcut alanları ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlemeye, yenilemeye devam edeceğiz.” dedi.

 

ODÜ Basın

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı