E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ MSSF Öğrencileri İtalya’da Konser Verdi

31.03.2017

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri İtalya’da gerçekleştirilen 6. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivali’nde konser verdi.

İtalya’nın Roma kentinde düzenlenen 6. Uluslararası Koro ve Orkestra Festivaline Üniversitemiz Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyeleri Şef Yrd. Doç. Dr. Köksal Apaydınlı, bağlama sanatçısı Doç. Dr. İrfan Karaduman ve 4. sınıf öğrencilerinin oluşturduğu çok sesli koro katıldı. 8 ülkeden koro ve orkestraların katıldığı festival kapsamında Teatro Don Bosco’da Üniversitemiz öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından verilen konserde ulusal ve uluslararası müzik türlerinden oluşan 9 eser seslendirildi. MSSF çok sesli korosu Festival Düzenleme Komisyonu’nca bir sonraki festivale katılmak için davet aldı.

Konuyla ilgili olarak Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Doç. Dr. İrfan Karaduman ve Yrd. Doç. Dr. Köksal Apaydınlı’yı makamında kabul etti. Rektör Yarılgaç, “Üniversitemizin uluslararası platformlarda başarı ile temsil edilmesi kurumumuz adına sevindirici bir durumdur. Bu vesile ile Üniversitemizin bilim, sanat dünyasında bir adım daha öne çıkmasında emeği geçen öğretim elemanlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederim.” dedi.

                                                                 

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı