E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

24.11.2016

Her yıl 24 Kasım’da kutlanan, bu anlamlı günde bizlere emeği geçen bütün öğretmenlerimizi bir kez daha saygıyla hatırlayıp onları şükranla yâd etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Öğretmenlik onurlu bir görev olup sevgi ve fedakârlık üzerine kurulu son derece saygın ve kutsal bir meslektir. İnsanımızı işleyerek hayata hazırlayan öğretmenlerimiz, her dönemde gelişimin ve ilerlemenin anahtarı olmuştur. Fedakâr öğretmenlerimiz sayesinde medeni dünyada özgür, güçlü ve saygın bir medeniyet olarak sonsuza kadar var olacağımıza dair en ufak bir endişemiz yoktur.

Bir neslin yetişmesinde anne baba kadar etkili olan, gençliğin eğitim-öğretim sürecinde zaman içinde herkesten daha etkin konuma gelen öğretmenlerimiz, meşakkatli ama bir o kadar da mukaddes görevlerini yılmadan azim ve kararlılıkla yerine getirmişlerdir.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Bugüne kadar benim de öğretmenliğimi yapan bütün saygıdeğer hocalarımın ve bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.

ODÜ BasınT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı