E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Kamuoyuna tarafsız, doğru ve hızlı haber ulaştırmayı ilke edinmiş, meslek ilkelerine ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde çalışmalarını sürdüren basın, bugün çağdaş yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Toplumun bilgilendirilmesi, bölgemizin ve ilimizin gelişimi gibi pek çok konuda zaman ve mekân gözetmeden büyük bir özveri ile çalışan ulusal ve yerel basının meslek camiasındaki önemi büyüktür.

Basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız bir yayıncılık anlayışı, toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin  önüne geçecektir. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının da en büyük güvencesidir.

15 Temmuz gecesi ülke olarak çok acı bir sınav atlattık. Bu hain darbe girişiminde bütün gerçekleri necip milletimize aktaran ve demokrasiden yana tavır alan basın mensuplarını aziz milletimiz asla unutmayacaktır.

Bu vesileyle tüm gazetecilerin ve basın mensuplarımızın uzun yıllar boyunca sağlık ve esenlik içinde çalışmalarını diliyor ve basının özgürlüğe kavuştuğu 24 Temmuz Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Prof. Dr. Tarık Yarılgaç
Rektör

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı