E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın Anneler Günü Kutlama Mesajı

Bütün kültürlerde insanoğlunun baş tacı edilen anneler, cennet ayaklarının altında olan kimselerdir. Fedakârlığın, cefakârlığın en somut hali olan anneler, her zaman ilk öğretmenimiz, koruyucumuz olmuşlardır. Çocuklarının ruhsal ya da bedensel gelişiminde de en büyük payın annelere ait olduğu unutulmamalıdır. Çocuklarının iyi ya da kötü, mutlu ya da mutsuz her anında yanlarında olan anneler; herkes için en büyük dayanak ve umut kaynağıdır.

Karşılıksız tek sevginin anne sevgisi olduğu gerçeğini her zaman hatırlayarak ve bizden sonraki nesillere bu kadim geleneğimizi hatırlatıp öğreterek annelerimizin hakkını bir nebze ödeyebiliriz. Gelecek nesillere de annelik görevinin ne kadar kutsal ve anne hakkının ne denli önemli olduğunu anlatabiliriz.

İnsanlığın hazinesi olan annelerimizin bizim için paha biçilemez önemlerini, annelerimize ithaf edilen bu günde bir kez daha özel olarak hatırlıyoruz. Bu vesile ile bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyor ve onlara en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı