E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ’de 4. Geleneksel 1. Ulusal Robot Yarışması Düzenlendi

14.04.2016

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından Üniversitemiz Robotik Kulübünün katkılarıyla  "4. Geleneksek 1. Ulusal Robot Yarışması" düzenlendi.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen ve BESYO Spor Salonu'nda gerçekleşen yarışmanın açılış törenine Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta, Prof. Dr. Tevfik Noyan, ODÜ’lü akademisyenler ve idari personellerin yanı sıra ilimiz okullarından ve diğer illerden çok sayıda öğrenci katıldı.

Sumo Robot, El Yapımı Çizgi İzleyen Robot ve Mini Sumo Robot olmak üzere toplamda üç kategoride gerçekleştirilen 4. Robot Yarışması’na birçok ilden katılım gerçekleştirildi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Karal'ın jüri başkanlığını yürüttüğü yarışmada Karadeniz Teknik Ünivesitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Muhammet Berigel, Üniversitemiz Akkuş MYO Öğretim Görevlisi Gökhan Alper Figen, Türk Telekom Ordu İl Müdürü Hacı Öztürk ve Yedaş Müsteri Teknik Hizmetleri Müdürü İl Koordinatörü Selma Mckerral jüri üyeliği yaptılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'yla başlayan törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Teknik Bilimler MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mithat Akgün, yarışmanın Türkiye’de bu alanda yapılan en profesyonel robot yarışması olduğunu ifade ederken, birçok il, fakülte, myo ve çeşitli liselerden 100 yarışmacının katıldığını dile getirdi. Akgün, Üniversite olarak gerçekleştirilen yarışmalara katılımın her sene daha da arttığını belirtti ve katılan tüm yarışmacılara teşekkürlerini iletti. Ayrıca yarışmanın sponsorluğunu üstlenen YEDAŞ Ordu İl Müdürlüğüne, Türk Telekom, ÇAMSAN ve Altaş Şirketler Grubu'na teşekkür etti.

Gün boyunca devam eden müsabakaların sonunda yapılan ödül törenine Atınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta ve Prof. Dr. Tevfik Noyan, TBMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mithat Akgün, üniversitemiz akademik ve idari personelleri ile öğrenciler katıldı.

Ödül töreninden önce Ordu Durugöl Ortaokulu öğrencileri tarafından yapılan halkoyunları gösterisi yapıldı. Törende dereceye girerek birinci olan yarışmacılara ödüllerini Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ikincilere ödüllerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta, üçüncülere ödüllerini ve jüri üyelerine hediyelerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, mansiyon alan yarışmacılara ise ödüllerini TBMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mithat Akgün verdi.

Sumo Robot Yarışmasında Alican Çeviker birinci, Erkan Kaşık ikinci, Hüseyin Mert Ata üçüncü oldu. El Yapımı Çizgi İzleyen Robot Yarışmasında Hakan İlhan birinci, Murat Yılmaz ikinci, Levent Yılmaz üçüncü oldu. Mini Sumo Robot Yarışmasında Orhan Çavaş birinci, Ertuğrul Güney ikinci, Kerem Sevinç üçüncü oldu. Talha Kaşık ve Ebru Bilir ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

ODÜ BASIN

  

  

  



T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı