E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Halk Oyunları Şenliği Renkli Görüntülerle Son Buldu

03.04.2016

Ordu Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı Üniversitelerarası Halk Dansları Şenliği ve Yarışmaları programı ikinci etabın tamamlanmasıyla son buldu.

İki gün süreyle gerçekleştirilen Üniversitelerarası Halk Dansları Yarışmaları'nın ikinci etabına da ilgi büyüktü. 7 üniversitenin 7 farklı yöre oyunlarıyla yarıştığı programa Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşad Yapar, BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercüment Erdoğan, Türkiye Spor Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi ve Yönetim Kurulu Üyesi M. Zeki Baykal'ın yanı sıra çok sayıda Ordulu katıldı.

İki farklı dal yarışmalarıyla devam eden ikinci etapta Silivri, Kütahya, Iğdır, Muğla, İzmir, Bayburt ve Ağrı yörelerinden halk oyunları sergilendi. Bahçeşehir Üniversitesinin birinci, Dumlupınar Üniversitesinin ikinci, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin üçüncü olduğu yarışmada, Iğdır ve Trakya Üniversitesi Iğdır ve Silivri yöresi oyunlarıyla finalist oldular.

Horonlar artistik dal yarışmasıyla devam eden programda, üniversitelerin Trabzon, Rize, Hemşin, Artvin ve Giresun yöresi oyunları sergilendi. Yapılan değerlendirmelerin ardından Giresun Üniversitesi birinci, Kastamonu Üniversitesi ikinci, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi üçüncü oldu.

Türkiye Üniversite Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi M. Zeki Baykal ev sahipliği yapan Ordu Üniversitesine teşekkürlerini ileterek, Rektör Yarılgaç'a hediye takdim etti. Hediye takdimi sonrası konuşma yapan Rektör Yarılgaç, "Bu güzel organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Üniversite Spor Federasyonu Yönetimine teşekkür ediyorum. Yarışmaların üniversitemizde yapılmasının bizim için ayrı bir önemi var. Ordu Üniversitesi 10 yaşında. 10. yılımızda Üniversitelerarası Halk Dansları Şenliğine ev sahipliği yapmak bizim için gurur verici. Bizlere muhteşem bir gösteri yapan tüm yarışmacı gençleri tebrik ediyorum. Halk oyunları bizim için yaşatılması ve unutulmaması gereken önemli bir değer. Siz gençler bu değerin ne kadar önemli bir kültür mirası olduğunu izleyenlere biz kez daha hatırlattı. Bu yarışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 10. yılını kutlayan üniversitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen bütün personeline çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yarışma, Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşad Yapar, BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercüment Erdoğan, Türkiye Spor Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi ve Yönetim Kurulu Üyesi M. Zeki Baykal'ın, dereceye giren ekiplere kupa ve madalyalarını vermesiyle sona erdi.

ODÜ Basın

  

  

  

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı