E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ’ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğa uğurladığımız 10 Kasım gününün 77. yıldönümünde minnet ve şükranla anıyoruz.

O tüm hayatını milletine adayan, Kurtuluş Savaşı’nda kazandığı mutlak zaferle tarihin gidişatını değiştiren, bizlere çağdaş dünyayla bütünleşmiş demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan eden büyük bir lider, eşsiz bir komutandır.

Aziz Milletimiz bugün onun gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerleyerek Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh, bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, dünya devletleri arasında saygın, güçlü bir yere sahip; uluslararası alanda ağırlığı sürekli artan, istikrar ve refah içerisinde ilerlemesini sürdüren lider bir ülke haline gelmiştir. Milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, ülkemizin yolunun açık olduğunun en somut göstergesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; milletimizin gönlünde ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun!T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı