E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ 8. Spor Şenliklerinde Kupalar Sahiplerini Buldu.

28.05.2015

Ordu Üniversitesi'nde 27 Nisan - 28 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen 8. Spor Şenlikleri sona erdi.

Futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, satranç ve bilek güreşi müsabakalarının yapıldığı bir ay süren karşılaşmalarda Üniversitemiz öğrencileri, takım ve bireysel olarak kıyasıya mücadele ettiler.

Ordu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen mücadelelere, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Salonunda ve Durugöl Spor Tesisleri'nde gerçekleşen 8. Spor Şenlikleri'nin ilk biten karşılaşması olan futbol müsabakalarında; birinciliği BESYO, ikinciliği Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve üçüncülüğü ise Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu aldı.

Voleybol müsabakalarında bayanlarda birinciliği Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, ikinciliği Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, üçüncülüğü ise Fatsa Meslek Yüksekokulu aldı. Erkekler voleybol müsabakalarında ise Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu birinci, Ziraat Fakültesi ikinci, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ise üçüncü oldu.

Basketbol müsabakalarında bayanlarda birinciliği Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, ikinciliği Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, üçüncülüğü Ziraat Fakültesi alırken; erkeklerde birinciliği Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, ikinciliği Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, üçüncülüğü ise Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu aldı.

Masa Tenisi müsabakalarında bayanlarda birinciliği Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, ikinciliği Fen Edebiyat Fakültesi, üçüncülüğü Ziraat Fakültesi aldı. Erkekler masa tenisi müsabakalarında ise Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu birinci, Fen Edebiyat Fakültesi ikinci, Fatsa Meslek Yüksekokulu üçüncü oldu.

Satranç bireysel karşılaşmalarında bayanlarda Emel Karameşe birinci, Esra Nur Demir ikinci, Neslihan Bayrak üçüncü olurken; erkeklerde İsmail Sivri birinci, Tanju Çayır ikinci, Celal Çelik üçüncü oldu.

Bilek Güreşi müsabakaları ise erkeklerde 60, 70, 80, 90 ve 100 kiloda sağ kolda; 70, 90, 100 kiloda ise sol kolda ve bayanlarda 60 kg sağ kolda gerçekleşti. Bilek Güreşi erkekler müsabakalarında 100 kg sağ kolda birinci Ahmet Olgun, ikinci Mert Sarı, üçüncü Oğuz Gökçe; 90 kg sağ kolda birinci İsmail Sevindik, ikinci Ömer Faruk Çınar, üçüncü Rıdvan Aktaş; 80 kg sağ kolda birinci Hüseyin Yazan, ikinci Emirhan Özyürek, üçüncü Emrullah Mert Altunca; 70 kg sağ kolda birinci Emircan Demirer, ikinci Kaan Karakuş, üçüncü Özgür Savaş; 100 kg sol kolda birinci Oğuz Gökçe, ikinci Mert Sarı, üçüncü Resul Ekrem Demir; 90 kg sol kolda birinci Ömer Faruk Çınar, ikinci Emirhan Özyürek, üçüncü Emrullah Mert Altunca; 70 kg sol kolda birinci Ömer Küçük, ikinci Sedat Düşme, üçüncü Özgür Savaş oldu. Bilek Güreşi bayanlar arası müsabakalarda 60 kg sağ kolda ise Funda Baş birinci, Mürvet Sıkıcıoğlu ikinci, Melek Akbulut ise üçüncü oldu.

Dostluk ve centilmenlik çerçevesinde bir ay boyunca kıyasıya gerçekleşen müsabakalarda dereceye giren takım ve kişiler, mücadelelerinin bitiminde gerçekleşen ödül törenlerinde kupa ve madalyalarını aldılar.

ODÜ BASINT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı