E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ Boks Takımı, Türkiye Boks Şampiyonası'ndan 2 Madalya ile Döndü.

 

07.05.2015

Ordu Üniversitesi Boks Takımı 26-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Kars ilinde yapılan "Üniversitelerarası Türkiye Boks Şampiyonası"ndan 2 bronz madalya ile döndü.

Türkiye Boks Federasyonu ve Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve 48 Üniversiteden 171 sporcunun katılım gösterdiği Türkiye Üniversiteler Arası Büyükler Boks Şampiyonası'nda Üniversitemizi temsil eden öğrenciler Türkiye Üçüncüsü olarak başarılı bir sonuç elde ettiler.

Beş gün süren müsabakalarda Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü öğrencisi Ziya Bayram 52 kiloda, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine Bölümü öğrencisi Ahmet Gürkan Saka ise 49 kiloda rakipleriyle karşılaşarak Bronz madalya almaya hak kazandı.

Kars Kafkas Üniversitesi'nde gerçekleşen müsabakalara 6 aylık bir antrenman sürecinin ardından ringe çıktıklarını belirten Ordu Üniversitesi Boks Antrenörü İbrahim Gündoğdu, ilk defa bu büyüklükte bir müsabakaya katıldıklarını belirtti. Buna rağmen sporcuların iyi bir performans göstererek gelecek vaat ettiğini ve Türkiye Üçüncüsü olarak müsabakadan başarıyla döndüklerini belirten Gündoğdu, ileriki yıllarda daha tecrübeli şekilde gittikleri müsabakalardan altın madalyayla dönmeyi umut ettiklerini ifade etti.

ODÜ BASIN

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı