E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

SB – ODÜ Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Yapımı İçin Sağlık Bakanlığı Heyeti Üniversitemizi Ziyaret Etti.

 

18.03.2015

Ordu halkına son sistem teknoloji ile donatılmış,  modern bir binada hizmet verecek olan 600 yatak kapasiteli Sağlık Bakanlığı – Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapımı için Sağlık Bakanlığı’ndan bir heyet incelemelerde bulunmak üzere Üniversitemize ziyaret gerçekleştirdi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Asliye Hukuk Mahkemelerindeki bedel tespiti ve tescil davalarının sonuçlanmasını takiben kamulaştırma işlemlerinin 06.03.2015 tarihi itibariyle tamamlanarak arazi tapusunun üniversitemize geçmesiyle birlikte Sağlık Bakanlığı tarafından kamu-özel ortaklığı modeli ile yaptırılacak olan ve bir diğer adı Şehir Hastanesi olarak anılan Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşasına bir an önce başlanılması için geçtiğimiz hafta Ankara’da Sağlık Bakanlığı nezdinde sürecin hızlandırılması adına temaslarda bulunmuştu.

Ankara’daki görüşmelerinin ardından proje hazırlık çalışmalarına başlamak üzere Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırım Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden Kamu Özel İşbirliği Dairesi Birim Sorumlusu Evren Ceylan, Mimar Onur Özmen ve Harita Mühendisi Sinan Ergin’den oluşan 3 kişilik heyet Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ı makamında ziyaret ederek durum değerlendirmesi yaptılar. Arazinin yapısı, fiziki özellikleri, yapılacak hastanenin büyüklüğü, teknik kapasitesi gibi unsurların değerlendirildiği görüşmelerin ardından Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırım Hizmetleri Genel Müdürlüğü Heyeti Üniversitemiz güneyinde kalan hastane arazisine geçerek fiziki incelemelerde bulundular. İnceleme sırasında heyete eşlik eden ODÜ Genel Sekreteri Metin Karakuş arazinin fiziki yapısı ile ilgili detaylı bilgi aktardı.

Hastane yapım çalışmalarını Sağlık Bakanlığı nezdinde bizzat takip eden Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin inşaatı ilgili en önemli problem olan kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasının sürecin hızlandırılması adına sevindirici olduğunu belirterek bundan sonrası için süreci yakından takip edeceklerini belirtti.

“Sağlık Bakanlığı - ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapımı çok yakından takip ettiğimiz ve özel önem verdiğimiz bir proje. Hastane yapımı için en önemli engel olan yer tespit ve kamulaştırma çalışmalarını kamuoyunun malumu olduğu üzere 06.03.2015 tarihi itibariyle tamamladık ve hemen akabinde de çalışmaların daha seri yürütülmesi adına Ankara’da görüşmelerimizi yaptık. Sağlık Bakanlığı Heyeti de gerekli incelemeleri yaptıktan sonra proje çalışmalarına başlayacak. Bizler de süreci yakından takip ediyoruz ve bundan sonra her zaman dile getirdiğimiz gibi toplumun en temel ihtiyaçlarından biri olan sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılarak modern teknoloji ile donatılmış sağlık tesislerinden hizmet alabilmesi adına çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. “

ODÜ BASIN

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı