E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, Türkiye Gazetesi'nde Doç. Dr. Süleyman Doğan'ın Sorularını Yanıtladı.

18.02.2015

Türkiye Gazetesi'nde "Rektörler Konuşuyor" yazı dizisiyle üniversiteleri tanıtan Doç. Dr. Süleyman Doğan, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ile röportaj gerçekleştirdi.

Üniversitelerin sorunları, gelişimleri, sosyal ve kültürel özellikleri hakkında yöneltilen birçok soruyu cevaplayan Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç; Ordu Üniversitesi'nde fiziki ve akademik gelişmeler, inşaatı devam eden çalışmalar, akademisyenlerin Türk bilim alanına katkıları, ODÜ'nün yakın ve uzak hedefleri ve Türk bilimindeki vizyonu, yükseköğretim kurumlarında görmek istenen öğrenci profili, Türkiye'deki üniversitelerin bilim, teknik ve üretimine katkı bakımından dünya üniversiteleri ile rekabet edebilecek düzeye gelmeleri için yapılması gerekenler, öğrencilerin üniversite tercihi ve yerleştirilmesinde üniversitenin yeri ve rolü, öğrencilerin ODÜ'yü tercih etme sebepleri ve diğer üniversitelerden farkları, akademisyenlerin performansa dayalı ücret almasının ne denli doğru olduğu ve Yeni Türkiye'nin yeni rektöründe bulunması gereken özelliklerin neler olması gerektiği üzerine yöneltilen soruları yanıtladı.  

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın konuk olduğu ve Doç. Dr. Süleyman Doğan'ın yazı dizisi olan "Rektörler Konuşuyor" adlı 18.02.2015 tarihinde Türkiye Gazetesi'nde yayınlanan röportajın tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

RÖPORTAJ

ODÜ BASINT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı