Koruyucu Maske Üretimi için Gerekli olan Makine Desteği Üniversitemiz Tarafından Sağlandı

Üniversitemiz Fatsa Meslek Yüksekokulunda devam eden koruyucu maske üretiminin seri bir şekilde devam etmesi için gerekli olan makine ve ekipman temini Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından gerçekleştirildi.

Covid-19 salgını ile mücadeleye destek olmak için Fatsa Meslek Yüksekokulu, Fatsa Belediyesi ve Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 850 bin koruyucu maskenin üretimi hedefiyle yapılan iş birliği kapsamında geçtiğimiz ay üretim süreci başladı. Üniversitemiz Fatsa Meslek Yüksekokulu Giyim Üretim Atölyesi’nde öğretim elemanları ve belediye personeli tarafından yapılan maske üretiminin daha seri bir şekilde devam etmesi adına gerekli olan maske üretim bandı ve ekipman, Üniversitemiz Rektörlüğünün sağladığı kaynakla temin edildi.

Konu ile ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Küresel ölçekte yaşanan salgınla mücadele kapsamında gerekli olan koruyucu maske için geçtiğimiz ay Üniversitemiz Fatsa Meslek Yüksekokulunda üretime başlamıştık. Bu kapsamda gerek sağlık personelimizin gerekse vatandaşımızın maske temini sorunu yaşamaması ve üretimin daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için birimimize bir koruyucu maske üretim makinesi kazandırdık. Bu ulusal mücadelemizde üniversiteler olarak bizlere düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğimiz inancıyla, salgın sürecinin olabilecek en erken sürede atlatılmasını ümit ediyor ve bu süreçte özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren tüm personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

ODÜ Basın

Tarihi : 05-05-2020 13:18:10 / Düzeleme Tarihi :05-05-2020 14:40:35