Hızlı Erişim

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

Engelli bireylerimizin yaşam kalitesinin yükseltilerek önlerindeki engellerin kaldırılması, toplumun tüm fertleri ile eşit hak ve özgürlüklere sahip olmalarının sağlanması hepimizin temel sorumlulukları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda engelli kardeşlerimizin yaşama sevinçleri, sosyal ve kültürel alanlarda gösterdikleri azim ve başarıları bizlere örnek teşkil etmeli ve hiçbir engelin üretken ve çalışkan olmaya mani olmayacağı da unutulmamalıdır.

Ordu Üniversitesi olarak engelli öğrencilerimizin akademik ve sosyal yaşamlarını kolaylaştıracak biçimde eğitim programları düzenleyerek onlara uygun eğitim, araştırma ve barınma ortamları oluşturmak amacıyla çalışmalarımızı özverili bir şekilde sürdürmekteyiz. Bundan sonraki süreçte de Üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerimizin yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve onların hiçbir şekilde mağduriyet yaşamamaları için elimizden geldiği ölçüde engelleri kaldırmaya her zaman hazırız.

Bu duygu ve düşüncelerle sevgi, vicdan ve merhamet engelimizin olmadığı bir dünya temennisiyle tüm özel bireylerimizin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam geçirmelerini diliyorum.

Tarihi : 02-12-2021 20:48:05