Hızlı Erişim

Sağlık Bilimleri Fakültesi Tarafından “Aşı Kararsızlığı” Konferansı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından başlatılan 2021-2022 konferans ve seminer programları kapsamında “Aşı Kararsızlığı” konferansı gerçekleştirildi.

Şahin Dere Konferans Salonu’nda düzenlenen konferans programına Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nülüfer Erbil, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nülüfer Erbil gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, “Üniversitelerden yüksek düzeyde eğitim, öğretim, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık yapması beklenmektedir. Bu kapsamda Fakültemizde eğitim, öğretim, bilimsel araştırma faaliyetlerinin yanında 2020 yılından beri düzenli olarak seminer ve konferans programı gerçekleştirilmektedir. 2020 yılında başladığımız seminerler Covid-19 pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim sürecinde online olarak devam etmiş ve 23 seminer başarı ile sunulmuştur. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında Fakültemiz konferans ve seminer konuları daha geniş bir bakış açısı ile belirlenmiş, eğitim yılının sonuna kadar 17 konferans ve seminer sunulması planlanmıştır.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Sağlık alanında elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Sağlık Bilimleri Fakültesinin kapalı olan bölümlerini 2022 yılında faaliyete geçireceğiz. Bununla birlikte Mayıs 2023’te hastanemiz ve Tıp Fakültesi Morfoloji binasının faaliyete geçmesinin ardından Sağlık Bilimleri Fakültemizi şu andaki Morfoloji binasının olduğu yere taşıyacağız. Sağlık Bilimleri Fakültesi yürüttüğü önemli çalışmalarla her haliye öne çıkmakta. Bu kapsamda Fakültemizdeki çok kıymetli hocalarımız tarafından çok önemli bir konferans ve seminer programı başlatıldı. Biz de bu konuda Rektörlük olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Fakültemiz tarafından düzenlenen 2021-2022 konferans ve seminer programlarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmaları sonrasında Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Çatıker tarafından “Aşı Kararsızlığı” konulu konferans gerçekleştirildi. Çatıker; aşılama, aşı kararsızlığı ve etkileyen faktörler, aşı kararsızlığının çözümü noktasında sağlık çalışanlarının neler yapabileceği, Covid-19 aşısına ilişkin güvensizliğe neden olan itici güçlerin neler olduğu ve sağlık çalışanlarının aşı kararsızlığı gibi pek çok konuda dinleyicilere bilgi verdi.

Konferans sonrası Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan tarafından Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Çatıker’e teşekkür belgesi takdim edildi.

ODÜ Basın

 

 

Tarihi : 23-11-2021 09:53:25 / Düzeleme Tarihi :23-11-2021 13:27:16