Hızlı Erişim

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı

Aziz vatanımız ve milletimiz için canını ortaya koymaktan çekinmeyen kahraman gazilerimizin şeref günü olarak kabul ettiğimiz “19 Eylül Gaziler Günü’nü” kutluyorum.

Bugünkü birlik ve beraberliğimizin, millet olma bilincimizin temellerini aziz şehitlerimizle birlikte atan gazilerimiz, birliğimizi koruma kararlılığı, barış ve kardeşlik içerisinde bir yaşam sürme gayretimiz karşısında şüphesiz gururların en büyüğüne nail olmaktadırlar.

Milletimiz, vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını muhafaza etmek maksadıyla cepheden cepheye koşarak isimlerini tarihimize altın harflerle yazdıran gazilerimizi ve şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacak ve onların mukaddes mirasına en iyi şekilde sahip çıkmaya devam edecektir. Devletin ve milletin bekasının temini için üstün fedakârlık nişanesi olan gazilerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükranlarımızı ifade etmek bizlerin asli görevidir.

Bugün aynı zamanda Atatürk’ün 1924 yılında Ordu şehrine gelişinin yıl dönümü olarak da Ordulu hemşerilerimiz için ayrı bir öneme sahip olan  bir gündür. Milletimiz ve Ordulu hemşerilerimiz için ayrı bir anlama sahip olan bu önemli gün dolayısı ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yad ediyor, hayatta olan tüm gazilerimize sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum.

Tarihi : 19-09-2021 13:45:33 / Düzeleme Tarihi :19-09-2021 15:34:26