Hızlı Erişim

Rektör Akdoğan, Seramik ve Cam Atölyesinde İncelemelerde Bulundu

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü için oluşturulan atölyede incelemelerde bulundu.

Gerçekleştirilen incelemeler sırasında Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Zekai Tarakçı ve bölüm öğretim elemanlarından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrencilerin seramik malzemesinin türlerini ve sınırlarını kavrayabilecekleri bir altyapının oluşturulduğu atölye ile teoride edinilen bilgilerin uygulamaya aktarabileceğinin bilgisi verildi. Öğrencilere sanatsal teknoloji ve endüstriyel anlamda yetkinlik kazandırılmasının hedeflendiği atölyede ayrıca sanatsal çalışmaların yanı sıra, seri üretime uygun sofra eşyaları, vitrifiye ürünleri ve süs eşyaları gibi gündelik kullanım ihtiyaçlarına cevap verebilecek ürünlerin üretilmesine yönelik eğitimlerin verilebileceği belirtildi.

Yapmış olduğu inceleme sonrası açıklamalarda bulunan Rektör Akdoğan, “Üniversitemiz her geçen dönem gelişmeye, büyümeye ve daha nitelikli hale gelmeye devam etmektedir. Bu gelişim sürdürülürken birimlerimizin ihtiyaç duyduğu uygulama alanı ve ekipman temini noktasında da Üniversitemizin imkanlarını sunmaya devam etmekteyiz. Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü için oluşturulan atölye de bunlardan bir tanesidir. Bu atölye, öğrencilerimizin teoride edindikleri bilgileri uygulamaya dönüştürmeleri açısından önem arz etmektedir. Bu kapsamda teorik ve uygulamalı eğitim alan öğrencilerimiz mezun olduklarında seramik ve cam alanında gerekli yetkinliğe sahip olacaktır. Emeği geçen akademik ve idari personelimize teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

ODÜ Basın

Tarihi : 05-03-2021 10:25:38