E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı


Eğitim; aklı özgür, ufku geniş ve farkındalığı yüksek niteliklerle donanmış bireylerin topluma kazandırılması sürecinde önemi yadsınamaz bir kurum olarak dikkat çekmektedir. Eğitim alanında gerçekleştirilen her türlü çalışma ve çabanın esasında ulusların geleceğini aydınlatacağı ve toplumların müspet bir yolda emin adımlarla yürümesini sağlayacağı unutulmamalıdır. Ülkelerin medeniyet çıtasını yükselten, toplumların bilimsel çalışmalar gerçekleştirerek bilgiye sahip olmasının ve bilgiyi bir kültür haline getirmesinin önünü açan yegâne unsur eğitimdir.

Milli ve manevi değerle örülü, vatan sevgisi ölçüsünün milleti için çok çalışmak olduğunun farkındalığı ve demokrasi bilinci yüksek nesiller yetiştirmek, bilimsel bilgiyi merkezine alan öğretmenlerimizin öncülüğünde gerçekleşecektir. Bu sınırlar içerisinde geleceğe yön verecek, içinde bulunduğu toplumu istikbalde ileriye taşıyacak, düşünsel yapısı özgür ve irfanı yüksek gençler; nitelikli, çağın gereksinimlerine uygun ve modern eğitim süreçlerinin gerektirdiği özellikler ile donanmış öğretmenlerimizin rehberliğinde yükselişini sürdürmeye devam edecektir.

Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmeni olduğu 24 Kasım vesilesi ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu kutlu görevi yerine getirirken şehit düşen öğretmenlerimizi minnetle yâd ediyorum. Bugüne kadar benim de öğretmenliğimi yapan bütün saygıdeğer hocalarımın ve tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı