E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Üniversitemiz Yeni Öğrencilerini Karşılıyor

05.09.2018

31 Ağustos tarihinde açıklanan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı sonuçlarına göre Üniversitemizi kazanıp kayıt yaptırmak için Ordu’ya gelen öğrenciler otogarda açılan stantlarla karşılanıyor.

Tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte başlayan kayıt işleminin ardından Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının ortak çalışmasıyla adayların zorluk çekmeden en hızlı şekilde kayıt yaptırmalarına yardımcı olunurken aynı zamanda adayların üniversite tarafından tahsis edilen araçlarla öğrencilerin yerleştikleri fakülte binalarına kadar ulaşımı sağlanıyor.

YÖK tarafından ilk kez 2015 yılında uygulanmaya başlanan e-kayıt sistemi bu yıl da öğrencilerin üniversiteye gitmeden kayıt yaptırmalarına imkan sağlıyor. Üniversitemize 2017-ÖSYS sonuçlarına göre yerleşen öğrenciler PTT şubelerinden edinilen e-devlet şifresi ile 03-05 Eylül tarihleri arasında elektronik kayıt yaptırabilecekler. Elektronik kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt tarihlerinde Üniversitemize gelmelerine gerek olmayıp e-kayıt sistemini kullanmayan ya da kullanamayan öğrencilerin ise yerleştikleri üniversitenin ilgili fakültesi, yüksekokulu veya meslek yüksekokuluna giderek 03-07 Eylül tarihleri arasında şahsen başvuru ile kesin kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı