E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

MSSF Özel Yetenek Sınavları Rektör Yarılgaç’ın Katılımıyla Başladı

04.09.2018

Üniversitemiz Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 2018-2019 eğitim öğretim yılının özel yetenek sınavları başladı. Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, sınavın yapıldığı Fakülteye ziyarette bulundu.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerin yoğun katılımıyla başlayan yetenek sınavı için Müzik Bölümü’ne bu yıl 532, Türk Müziği Bölümü’ ne 282, tiyatro bölümüne ise 125 kişi olmak üzere toplamda 939 kişi başvuru yaptı. 5 gün sürecek olan özel yetenek sınavı iki aşamalı olarak gerçekleştiriliyor. İlk aşamada öğrencilerin çift ses, üç ses, ezgi ile ritimden oluşan işitme ve algılama yetenekleri değerlendirilirken ikinci aşamada adayların söyleme ve çalma becerileri dikkate alınıyor.

İki aşamalı olarak gerçekleştirilecek olan tiyatro bölümü sınavının ilk aşamasında adayların sahne, doğaçlama ve hareket nitelikleri ölçülürken ikinci aşamasında ise müzik, sahne, diksiyon ve şiir alanlarındaki yetenekleri dikkate alınacak.

Sınavın yapıldığı Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesini ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Sanat, bir milletin fikir ve düşüncelerini geleceğe taşıyan, bir arada yaşamasına kültürel çerçevede katkılar sunan uygarlığın imzası olarak önem arz etmektedir. Ordu Üniversitesi olarak hem ulusal hem de uluslararası alanda gerçekleştirdiğimiz sanat faaliyetleri ile çok değerli bir konumda bulunuyoruz. Bu konumumuzu korumak ve daha da yükseklere ulaşmak amacıyla ülkemizin kültür ve sanat alanındaki başarılarına destek olacak çalışmalar gerçekleştirmeye devam etmekteyiz. Yerleşkemizin en güzel mimari örneklerinden biri olan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültemizde sanat ve sanatçı odaklı, yetkin ve yaratıcılığa önem veren bir eğitim anlayışıyla buluşmak üzere sınavlara giren aday öğrencilerimize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

  

ODÜ Basın  

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı