E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Eğitim Fakültesinin Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

05.06.2018

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi 2017-2018 dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Noyan ve Prof. Dr. Fikri Balta, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Filiz Zayimoğlu Öztürk, akademisyenler, öğrenciler, mezun olan öğrencilerin aileleri ve davetliler katıldı.

Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Eğitim Fakültesi birincisi Buse Kaplancı, “Hedeflerimizi gerçekleştirebilmek adına bize özgür ve bilimsel akademik bir ortam ile kucak açan iyi birer vatandaş ve iyi birer öğretmen olmamızı sağlayacak kültürel aktiviteleri, eğitimi, vizyon ve misyonu bize sağlayan Ordu Üniversitesi ailesi ve çalışanlarına çok teşekkür ederim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esarete ve sefalete terk eder.’ sözünde de vurguladığı gibi milletimizin şanlı ve yüksek bir topluluk halinde yaşaması için biz öğretmenlere büyük görevler düştüğünün bilincindeyim. Bizlere öğretmenlik mesleğinin bilincini kazandıran tüm Eğitim Fakültesi hocalarıma, arkadaşlarıma ve bu yolda bana destek olan aileme sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.” diye konuştu.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Demirel’in törene katılamaması üzerine mezuniyet konuşmasını Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Filiz Zayimoğlu Öztürk gerçekleştirdi. Öztürk, “ Bugün Fakültemizin ülkemize kazandıracağı mesleğinde yetkin genç öğretmen adaylarımızı gururla uğurlamak için bir aradayız. Fakültemizde dört yıl boyunca devam ettirdiğiniz eğitim-öğretim hayatınızı başarıyla tamamladınız. Geçmişe dönüp baktığınızda hepiniz bu süreçte zorlu bir eğitimden geçtiğinizi göreceksiniz. Bununla gurur duyabilirsiniz. Bundan sonraki mesleki kariyeriniz içinde, yapacağınız işlerde size verdiğimiz çağdaş ve en üst düzey bilgilerle, kısa zamanda kariyer basamaklarını hızla tırmanacağınıza ve önemli başarılar elde edeceğinize yürekten inanıyoruz. Değerli veliler, büyük emeklerle, özenle yetiştirdiğiniz göz bebekleriniz evlatlarınızı ülkemize hizmet etme mücadelesine uğurlamanın vakti geldi. Artık onlarla iftihar edebilirsiniz. Bugün Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak bu mutluluğu yaşarken öğrencilerimizin arkasındaki en büyük destekçiler siz değerli velilerimiz olduğunu bilmelisiniz. Bu duygularla siz değerli genç öğretmenlerimizin mezuniyetini ayrı ayrı kutluyor, en iyi dileklerimi sunuyorum. Yolunuz açık olsun.” dedi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Eğitim ve öğretim dünya genelinde çağın gereklerine uygun şekilde gelişen, süreç içerisinde bilgi, birikim ve tecrübeler ışığında aralıksız yenilenen, insanı değerli kılan, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreç olarak değerlendirilmektedir. Her yaşta ihtiyaç duyulabilen eğitim sürecinde ise öğrenme ihtiyacının karşılanmasında en temel unsur olarak karşımıza istinasız bir şekilde öğretmenler çıkmaktadır. Ülkemizin uluslararası platformlarda daima söz sahibi olmasında eğitim önemli bir rol oynarken en gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşmasında da büyük pay hiç kuşkusuz öğretmenlerimize ait olacaktır. Vatanını, milletini ve milli iradesini sahiplenecek nesiller yetiştirebilmek, onlara bu değerleri aşılayabilmek ve yol gösterebilmek, yarınlarımıza yön verebilmek; bilimi kendine rehber edinerek çalışmalar sürdüren liyakat ve ehliyet sahibi öğretmenlerle mümkün olacaktır. Bu bağlamda eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmen adaylarımız, bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlenmesine, medeniyet bakımından da kalkınmasına sağlayacağı katkılarla toplumda iz bırakacaklardır. Ülkemizin daima ayakta kalabilmesi için kendi alanında donanımlı ve birikimli genç nesiller yetiştirmemiz gerekmektedir ve bu alanda en büyük sorumluluk siz genç öğretmenlerimize düşmektedir. Sevgili Öğrenciler, Üniversitemizde tamamlamış olduğunuz öğretmenlik eğitimiyle hayatınızın uzun aynı zamanda zorlu bir sürecini tamamlamanın mutluluğunu yaşadığınız bugünde, ideallerinizi gerçekleştirme yolunda önemli bir aşamayı geride bırakıyorsunuz. Ordu Üniversitesi mensubu olarak eğitim hayatınız süresince edindiğiniz bilgiler ve kazandığınız değerler, hayatınızın bundan sonraki kısmında sizlere rehberlik edecek ve yolunuzu aydınlatacaktır. Kıymetli Öğretmenlerimiz; sizleri mezuniyetlerinizden dolayı tebrik ediyor, yolunuzun ve bahtınızın açık olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Eğitim Fakültesinden derece ile mezun olan öğrencilere plaket verildi. Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç fakülte birincisi Buse Kaplancı’ya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta fakülte ikincisi Eda Demir’e, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan fakülte üçüncüsü Derya Sevig’e plaketlerini verdi. Tören, kendi bölümlerinde dereceye giren öğrencilere anı belgesinin verilmesi, öğretmen andı, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve mezuniyet keplerinin atılmasının ardından sona erdi.

ODÜ Basın T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı