E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektörlük Hizmet Binasının Yapımı Büyük Oranda Tamamlandı

21.05.2018

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, yapımı büyük oranda tamamlanan rektörlük hizmet binasında incelemelerde bulundu.

Akademik, idari personeline ve öğrencilerine daha modern bir ortamda hizmet sunmayı sürdüren Üniversitemiz Cumhuriyet Yerleşkesinde 2016 yılında yapımına başlanan ve tüm idari birimlerin ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan rektörlük hizmet binası büyük oranda tamamlandı. Sözleşme bedeli yaklaşık 13 milyon 500 bin TL olan hizmet binası 14 bin metrekarelik kapalı alana sahip olup 15 dönümlük yaklaşık 1700 metrekarelik peyzaj alanı üzerine inşa edildi. 110 araçlık otoparkı binaya ulaşım için araç yolu ve yürüyüş yolları ve yeşil alanlardan oluşan hizmet binası bodrum dâhil 8 kattan oluşuyor. Rektör, rektör yardımcıları ve genel sekreterlik birimlerinin hizmet vereceği en üst katta 150 metrekarelik modern senato odası yer alırken Üniversitemizin tüm daire başkanlıklarının bulunacağı diğer katlarda 20-50 metrekare arasında 185 adet ofis, depo ve çalışma salonları bulunuyor. Ayrıca binada tüm birimlere hizmet edecek şekilde 150 metrekarelik genel amaçlı toplantı salonu ve 160 metrekarelik kafeterya yer alıyor.

Bu kapsamda 2018 yılının ortalarında hizmete girmesi planlanan ve yapımına aralıksız devam edilen binanın betonarme kısmı tamamlanarak iç kısımda sıva imalatları bitirildi. Bununla birlikte merdivenler, mermer ve granit ile kaplanarak asma tavan içinden geçen havalandırma, yangın sitemine ait tüm sitemler, asansörler, bodrum katta bulunan su deposu ve kazan dairesi imalatları tamamlandı. Boya yapımı ve seramik kaplamasına yeni başlanan ve iç kısmı yüzde 70 oranında bitirilen binanın eylül ayı sonunda tamamlanması planlanıyor.

Yapımı devam eden rektörlük binasında incelemelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Ordu Üniversitesi olarak her yıl hızla artan akademik, idari personel ve öğrenci sayımızla bölgemizde kaliteyi kurum kültürü haline getirerek ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaya yönelik her alanda çalışmalar yürütmekteyiz. Geçen 12 yıllık süreçte Üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz hızlı büyüme anlayışıyla bölgemizde ve şehrimizde çağın gereklerine uygun, dinamik bir eğitim hizmeti sunmaktayız. Bununla birlikte teknolojinin ve modern çağın tüm gereksinimlerinin bulunduğu dünya standartlarında kaliteli alt yapı koşullarına sahip eğitim alanlarını ve hizmet binalarını personelimiz ve öğrencilerle buluşturma noktasında da ciddi mesafeler kat etmekteyiz. Bu bağlamda Ordu Üniversitesi idari birimlerinin ve rektörlük katının yer aldığı projeyle ilgili çalışmalarımızı hızlandırarak projenin tamamlanması noktasında önemli aşamalar kaydetmiş bulunmaktayız. Son teknolojik imkânların kullanıldığı, bölgeye örnek teşkil edebilecek özelliklere sahip yeni rektörlük binamızla fiziki çalışmalarımızı kaliteyi daima ön planda tutarak sürdürmekteyiz. Üniversite yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden beri kurumumuz bünyesinde bir taraftan bilimsel çalışmalar ışığında geleceğin sağlam temellerini atmakta diğer taraftan da mevcut çalışmaların uygun alanlarda ve ortamlarda yürütülebilmesinin zeminini oluşturmak için azami gayret sarf etmekteyiz.” şeklinde konuştu.

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı