E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektörümüz Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ile başlayan aziz milletimizin bağımsızlık mücadelesi, Türkiye tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu tarih aynı zamanda ulusumuzun Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde her şeyin bittiğini zannedenlere karşı, tüm yokluk ve yoksunluklara rağmen azim, iman ve heyecanla makûs talihini yenmek kararlılığını tüm dünyaya duyurduğu önemli gün olarak tarih sayfaları arasında yerini almıştır. 

Milletimiz, kendisine topyekûn savaş açıldığı bir dönemde yıllar süren büyük ve destansı bir kurtuluş mücadelesi sergileyerek azim ve inancını aynı hedefte birleştirip yekvücut olarak hareket ettiğinde karşısında hiçbir gücün duramayacağını bütün dünyaya ispat etmiş ve elde ettiği muazzam zaferle istiklalini bütün dünyaya kabul ettirmiştir. Büyük fedakârlıklarla kurulan Cumhuriyetimiz, gençlerimize emanet; 19 Mayıs 1919'da yükseltilen bağımsızlık meşalesini korumak ve yüceltmek gençlerimizin en önemli vazifesidir. Necip milletimizin genç nesillerinin, ecdadından tevarüs ettiği milli birlik şuuruyla, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkesini her türlü ihanet ve düşmanlıktan koruyacağına, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacağına olan inancımız tamdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımlarından olan, İstiklal mücadelesini başlatan ve Türk milletinin bağımsızlık tutkusunun, vatan aşkının, hür ve müstakil yaşama kararlılığının sembolü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yıl dönümünü tüm içtenliğimle kutluyorum. Bu önemli gün vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla, minnetle anıyorum.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı