E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, aziz milletimizin istiklale ulaşma yolunda kendi azmi ve kararlılığıyla başlattığı var olma mücadelesinin en mühim adımlarından biri olarak değerlendirilmelidir. Milli egemenliğin kabul edildiği bu tarih, aynı zamanda milli iradenin dışında hiçbir gücün tanınmayacağının tüm dünyaya duyurulmasıyla ulusal egemenliğimizin simgesi haline gelmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milli egemenliğin genç hafızalarda daima diri tutulması, dünya halkları arasında barış ve kardeşliğin paylaşılması, dolayısıyla dünya barışına hizmet etmesi açısından önem arz etmektedir. Yarının yetişkinleri olan en değerli varlıklarımızın, çağdaş medeniyetler seviyesini çok çalışarak yakalamak, gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olmak, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek ve dünyadaki yetişmiş insan gücüne katılmak gibi önemli görevleri mevcuttur. Bu süreçte bizlere düşen görev ise çocuklarımızı bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan, başarılı, demokrasiye ve insan haklarına saygılı, vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlığın kazanılmasında emeği geçen bütün kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı