E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Üniversitemizde Uygulamalı Eğitim-Öğretim İş Birliği Protokolü İmzalandı

13.04.2018

Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Otomotiv Teknolojisi Programı Uygulamalı Eğitim-Öğretim İşbirliği Protokolü imza töreni 11 otomotiv firmasının katılımı ile gerçekleştirildi.

Ordu Üniversitesi İktisadi İşletme Turizm Uygulama Restoran’ında protokol imza törenine, Rektör Vekili Prof. Dr. Fikri Balta, TBMYO Müdürü Prof. Dr. Kürşat Korkmaz, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Şükrü Yılmaz ile otomotiv firmalarını temsilen Ateş Otomotiv, Bayram Otomotiv, Tunalar Otomotiv, Akten Otomotiv, Ford Altaş, Köy Otomotiv, Nasuhbeyoğlu, Autoking Ordu ve Baştuğ Otomotiv Yetkili Müdürleri katıldı.

Üniversite sanayi işbirliği açısından büyük önem taşıyan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Otomotiv Teknolojisi Programı 2. sınıf öğrencilerinin mesleki bilgi ve görgülerini artırmayı amaçlayan protokol ile firmaların mevcut teknik donanım ve personellerinden istifade edilmesi, daha donanımlı otomotiv teknikerleri yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda 16 Nisan-18 Mayıs 2018 tarihleri arasında 5 hafta boyunca uygulamalı eğitimden faydalanacak olan Üniversitemiz öğrencileri bu sayede pratik eğitimlerini de pekiştirecekler.

Protokol imza töreninde bir konuşma gerçekleştiren Rektör V. Prof. Dr. Fikri Balta, “Üniversite-sanayi işbirliği, üniversitelerin mevcut imkanları ile sanayinin mevcut imkanları birleştirilerek bilimsel, teknolojik ve ekonomik yönden gelişmeleri için yaptıkları sistemli çalışmalar bütünüdür. Üniversitelerin temel misyonu olan eğitim faaliyetlerine araştırma faaliyetinin de bir işlev olarak eklenmesi, üniversitelerin geçirdikleri ilk akademik devrim olarak nitelendirilebilir. Biz de okulumuzda yürüttüğümüz eğitim-öğretim faaliyetleri ile öğrencilerimize kazandırdığımız bilimsel potansiyelin sanayiye aktarılmasına son derece önem veriyoruz. Bu bağlamda, 2013 yılından beri yürüttüğümüz ‘Uygulamalı Eğitim’ faaliyetini bu yıl da tekrarlayacağız. 5 yıldır yürüttüğümüz bu faaliyetten son derece iyi dönüşler aldık ve uygulamayı her yıl geliştirerek sektörle öğrencilerimiz arasındaki ilişkinin artmasına katkı sağladık. 2013 yılında 7 firma ile başlattığımız uygulama bu yıl 11 firma ile devam etmektedir. Katılımcı tüm firmalara teşekkür ederek uygulamanın öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

ODÜ Basın

 

 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı