E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Yarılgaç, Kadroya Geçen İşçilerle Buluştu

06.04.2018

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, taşeron kadrosundan sürekli işçi kadrosuna geçiş yapan personel ile bir araya geldi.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Konser Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Kenan Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı Kürşat Taştan, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Akın Türkyılmaz, idari personeller ile kadroya alınan işçiler katıldı.

24 Aralık 2017 tarihinde KHK ile başlayan taşeron işçilerin kadroya alınma süreci içerisinde Üniversitemizde 297 işçi 2 Nisan tarihi itibari ile daimi kadroya geçiş yaptı. Rektör Yarılgaç, kadroya geçiş süreci tamamlanan işçileri tebrik etmek için bir toplantı düzenledi.

Rektör Yarılgaç, “Ülkemizde, taşeron işçi statüsündeki çalışanlarımızın kadroya geçirilmesiyle ilgili olarak güzel bir gelişme meydana geldi. Bu gelişmeyi kurumumuz adına bir başlangıç olarak görüp mevcut pozisyonlarımızı koruyarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bundan sonrası için de kurumumuzun ileri seviyelere taşınmasıyla ilgili çalışmaları birlikte yürüterek farklı güzelliklere birlikte imza atacağız. Birçok kez ifade ettiğimiz gibi nesiller boyu yaşayacak olan bu Üniversiteyi hep birlikte inşa etmekteyiz. Hep birlikte aynı duruşumuzla Ordu Üniversitesini her kulvarda en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Üniversiteler bütün dünyada üstlendikleri görev, bünyelerinde gerçekleştirilen bilimsel faaliyetler bakımından zirve noktada olan, dikkat çeken kurumlardır; dolayısıyla üniversitelerin içinde yer alan yetkililerin ve görevlilerin dikkate değer işleri yapması gerekmektedir. Aynı zamanda üniversiteler yapı itibari ile çok aktif bir kurum oldukları ve nesillerin yetişmesinde öncü görevi üstlendikleri için toplumun bu kurumlardan beklentisi çok yüksektir. Dolaysıyla topluma yön ve şekil veren bir kurum olduğumuz için çok değerliyiz. Hep birlikte Ordu Üniversitesini temsil etmekte ve temsil ettiğimiz makamın gereği olarak sorumluluklarımız artmaya devam etmektedir. Bu vesileyle Üniversitemizin herkes tarafından takdirini toplayan bu yapıya kavuşturulmasında büyük bir emek harcayan, yıllardır büyük bir özveri ile kurumumuzun bütün birimlerinde hizmet sunan ve gerekli şartları taşıyan personelimize bu kadronun hayırlı olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

Toplantı sonrası Rektör Yarılgaç, sürekli işçi kadrosuna geçiş yapan personel ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

   

   

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı