E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ın 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

Özverili ve üretken çalışmaları ile aileyi ve toplumumuzu şekillendiren kadınlar, geçmişten günümüze tarihimizin her evresinde toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her dönemde ve süreçte fedakârlıkların en yücesini daima göstermişlerdir. Aktif olarak yer aldıkları eğitim, bilim, ekonomi, siyaset, iş dünyası ve pek çok alanda gerçekleştirmiş oldukları çalışmalarla büyük başarılara imza atan kadınlarımız, toplumun şekillenmesinde, gelişmesinde ve en önemlisi ülkemizin sürdürülebilir büyüme ve kalkınmasına büyük katkılar sağlamaktadırlar.

Kadınlarımızın sosyal statülerinin iyileştirilmesi, siyasal ve ekonomik yaşamda daha iyi temsil edilmesi, bireysel hak ve özgürlükleri konusunda bilinçlendirilmesi, bireysel ve toplumsal mücadelede daha cesur davranabilmeleri için gerekli desteğin verilmesi, başta kamu otoritesi olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin öncelikli ve hayati derecede önemli görevidir.

Sosyal yaşamın her alanında, sevginin, üretkenliğin, duyarlılığın, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan kadınlarımızın 8 Mart  Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım.

  

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı