E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Kabadüz Lise ve Ortaokul Öğrencilerinden ODÜ’ye Ziyaret

 

01.03.2018

Kabadüz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların öğrencileri, üniversiteleri tanıma faaliyetleri kapsamında Üniversitemizi ziyaret ederek bölümler hakkında bilgi aldılar.

Üniversitemizin fakültelerini ve bölümlerini yakından tanımak amacıyla Kabadüz İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Baş, Ordu Üniversitesi Yaşatma Derneği Başkanı Perran Katırcıoğlu ve  ilçe okullarında görev yapan öğretmenlerin gerçekleştirdiği ziyarette misafirlere Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’ın eşi Zehra Yarılgaç eşlik etti.

Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezi, Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi ile Müzik ve Sahne Sanatları Fakültelerini gezen öğrenciler merak ettikleri konularda kendilerine rehberlik eden görevlilerden bilgi aldılar. Ordu Üniversitesi Yaşatma Derneği Başkanı Perran Katırcıoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’a teşekkür etti.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde öğrencilerle bir araya gelerek Ordu Üniversitesinin gelişim süreci hakkında bilgiler veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “2006 yılında 4 bin öğrenci 37 akademisyenle akademik çalışmalarına başlayan Üniversitemiz, çok kısa bir zaman dilimi içerisinde 23 bin öğrencisi, 750 akademisyeni ve toplam çalışan sayısı bin 500 yüze ulaşan büyük bir kurum haline gelmiştir. Geleceğin sahibi olan gençlerimizi bugün burada aramızda görmek bizleri mutlu etmektedir. Ülkemizin geleceği için geçmişimizin mutlaka doğru temeller üzerine kurulması gerekmektedir. Derslerinde başarılı, milli ve manevi değerlerini bilen, çağın teknolojik gerekliliklerine hâkim bireylerin yetişmesi Türkiye´nin geleceği açısından önem arz etmektedir. Öğrencilerimiz bizi biz yapan değerlere saygılı, dünya ölçeğinde birikimli, analitik düşünebilen ve doğruyu yanlıştan ayıracak ferasete sahip bireyler olarak kendilerini yetiştirmelidirler. Gençlerimize tavsiyemiz, her zaman çalışmaları ve kendilerini yetiştirmeleridir; onlar hazır olduklarında hayat onlara başarıya ulaşmak için fırsat sunacaktır.” dedi.

ODÜ Basın

 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı