E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Üniversitemizde “İş Dünyasına Entegre Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Modeli” Toplantısı Düzenlendi

27.02.2018

Üniversitemizde “İş Dünyasına Entegre Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Modeli” toplantısı düzenlendi.

Senato Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Noyan, Prof. Dr. Fikri Balta, Üniversitemiz Teknoloji Geliştirme Bölgesi Heyeti, Okan Üniversitesi Kurucu Teknopark Müdürü Dr. Ferkan Çelik katıldı.

Gelişen teknolojinin üniversite ve sanayinin zorunlu birlikteliğini gündeme getirdiğinin konuşulduğu toplantıda Okan Üniversitesi Kurucu Teknopark Müdürü Dr. Ferkan Çelik bir sunum gerçekleştirdi. Üniversitelerin bilgi birikimlerini teknoloji ile birleştirerek sanayi dünyasına sağlayacağı katkılardan söz eden Dr. Ferkan Çelik, bilgiyi ticarileştiren ve iş dünyası ile entegre olan bir üniversite olmanın önemine dikkat çekerek yenilikçilik ve girişimciliğe vurgu yaptı. Girişimci ve yenilikçi üniversite endeksinin boyutlarını bilimsel araştırma yetkinliği, teknolojik yetkinlik, ekonomik katkı ve ticarileşme, kültür, iş birliği ve etkileşim olarak açıklayan Çelik, üniversite ve Teknopark ilişki modeli hakkında da bilgiler verdi.

Konuyla ilgili olarak Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “ Günümüzde bütün kurum ve kuruluşlar; toplumla iç içe, bilgiyi hızla toplumun hizmetine sunan, inovasyon ve girişimciliği el ele yürütebilmek için her zamankinden çok insan kaynağına ve alt yapıya, yönetsel açıdan ise değişik sektörlerle işbirliklerine, ortaklıklara, temsile ve koordinasyona ihtiyaç duymaktadır. Ordu Üniversitesi olarak sanayi- üniversite işbirliği çerçevesinde bölgemizdeki ve ülkemizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarıyla çeşitli projeler gerçekleştirilmiş olup üniversite-sanayi iş birliğine yönelik projeler geliştirilmesine devam etmekteyiz. Ordu-Giresun bölgesinde yer alacak olan Teknokent ile birlikte etkin ve sürdürülebilir bir üniversite – sanayi işbirliğinin sağlanmasını ön plana çıkararak bölge içerisinde yatırım ikliminin iyileştirilmesi, girişimciler ve yenilikçi teknolojiler için yeni yatırım fırsatlarının oluşturmasına yönelik çalışmalarımızla bölgemizin ve ülkemizin gelişmesine katkı sunmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

 ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı