E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Yarılgaç, 2018 Yılı DOKAP Üst Kurul Toplantısına Katıldı

23.02.2018

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde düzenlenen Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Üniversiteler Birliği (ÜNİ-DOKAP) 2018 yılının ilk üst kurul toplantısına katıldı.

OMÜ Rektörlüğü Senato Salonu’nda düzenlenen toplantıya; DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, DOKAP Genel Sekreteri Prof. Dr. Yusuf Demir ile DOKAP bölge üniversitelerinden Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asım Ören, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Bilgin, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Peker ile Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan katıldı.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç başkanlığında, 2017 yılının değerlendirilmesiyle başlayan toplantının gündemini; ÜNİ-DOKAP'ın kurumsal kimliğinin geliştirilmesi ve bütçesinin oluşturularak bütçe çalışmalarının değerlendirilmesi, ÜNİ-DOKAP Dergisi 2018 sayısı, 2018 yılında düzenlenmesi düşünülen uluslararası sempozyum, laboratuvar ve analiz envanter çalışmalarının durum değerlendirmesi, 2018 yılı faaliyetleri ve proje çalışmaları ile üniversitelerde öğrenci birlikleri oluşturularak ÜNİ-DOKAP altında takip edilmesi konuları oluşturdu. Görüş ve önerilerin tartışılmasının ardından toplantı sona erdi.

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Üniversiteler Birliği (ÜNİ-DOKAP) 2018 yılının ilk üst kurul toplantısıyla ilgili olarak Rektör Yarılgaç, “Birliğin, hedefleri doğrultusunda yürütülen ve planlanan çalışmalarla, bir taraftan ekonomimiz güçlenirken diğer taraftan vatandaşlarımızın hayat standartları yükseltilerek sosyal ve bölgesel gelişme daha da hızlandırılacaktır. Yapılan çalışmalar neticesinde ekonomik ve sosyal kalkınmamızı sadece toplum kesimleri bakımından değil, aynı zamanda bölgeler itibarıyla da güçlenmeye devam edeceğiz. Düşük gelirli bölgeler önceliği ile bölgesel ve yerel kalkınmanın hızlandırılması politikasını hem kalkınma çabalarımızın hem de ülke bütününde ekonomik ve sosyal refahın artırılması hedeflerimizin odağına yerleştirmiş bulunmaktayız. Bu anlayışla, bölgelerimizin ihtiyaçları ve öncelikleri doğrultusunda program ve projelerin geliştirilmesi, geliştirilen projelerin uygulanması sürdürülecektir.” şeklinde konuştu.

Toplantının ardından rektörler Ondokuz Mayız Üniversitesi Kampüsünü gezdi. Program, Omtel Otel’deki yemek ikramıyla sona erdi.

ODÜ Basın

 

 

 

 

 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı