E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Yarılgaç, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanını Ziyaret Etti

15.02.2018

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç,  Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Tütün ve Alkol Piyasası Denetleme Kurulu Eski Başkanı Dr. Mehmet Küçük de hazır bulundu.

Ziyaret sırasında Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Ordu Üniversitesi arasında yapılabilecek işbirliği konuları değerlendirildi.

Rektör Yarılgaç, “ Ahmet Yesevi Üniversitesi ile lisans eğitim-öğretimi, lisansüstü eğitim-öğretimi, bilimsel ve teknolojik araştırma geliştirme projeleri, bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler alanlarında yapılacak ortak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere bir ziyaret gerçekleştirdik. Bizler geçmişimizden aldığımız medeniyet kodlarıyla insanlığa paylaşmayı, dayanışmayı, sevgiyi yeniden hatırlatarak bilimsel çalışmalar yaparak kurumlar arası işbirliğini artırmaya gayret etmekteyiz. Ülke genelinde üniversitelerimiz, sanayimiz ve devletimiz bu minval üzere ortak akılda buluşmuş durumda. Bilginin araç olarak insanların refahının ve sosyal hayatlarının rahatlatılması noktasında kullanılması bütün toplum adına önem arz etmektedir. Bu çerçevede gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaret kapsamında bizleri konuksever bir şekilde ağırlayan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Ziyarette Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç,  Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’a  Ordu Üniversitesinin 10. Yıl Kataloğu’nu hediye  ederken yayınlardan hediye etti. Prof. Dr. Musa Yıldız da UNESCO 2016-2017 Hoca Ahmet Yesevî Yılı anısına, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından hazırlanan Dîvân-ı Hikmet kitabını ve diğer yayınlardan hediye etti.

ODÜ Basın

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı