E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Diş Hekimliği Fakültesi Son Teknolojik Sistemlerle Donatılıyor

29.01.2018

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Cumhuriyet Yerleşkesinde inşası devam eden ve teknolojik altyapı çalışmalarına hız verilen Diş Hekimliği Fakültesi binasına ziyarette bulundu. Antibakteriyel boya ve pvc kaplaması yapılan yeni binada devam eden teknolojik altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Rektör Yarılgaç, projeyle ilgili bilgi aldı.  

Üst Seviye Özellikte Sistemler

Dış yapı inşaat çalışmaları tamamlanma durumuna gelen ve teknolojik altyapı çalışmalarına ise hızla devam edilen Diş Hekimliği Fakülte binasında merkezi kompressör ve merkezi dental vakum sistemleri oluşturuluyor. Özellikle yüksek kapasiteli sağlık merkezlerinde ihtiyaç duyulan bu sistemlerden merkezi kompressör, hijyenik ve güvenilirlik nitelikleri bakımından en üst seviyede bir sistem olma özelliğini taşırken merkezi dental vakum sistemi de en üst seviyede sterilizasyon özellikleri ile dikkat çekiyor.

1 Milyon 900 Bin TL’lik Ünit Alımı

Gerek bölgesinde ve gerekse de ulusal sınırlar içerisinde inovatif bir rol üstlenecek olan yeni Diş Hekimliği Fakültesi son teknolojik ünitler ile donatılıyor. 15 bin metrekare kapalı alan üzerine 6 blok olarak tasarlanarak vatandaş sağlığına daha geniş bir çerçevede hizmet sunarak kapasitesini arttırmayı hedefleyen yeni fakülte binasına 1 milyon 900 bin TL’lik toplam 45 adet ünit alımı gerçekleştirildi. Hasta konforu ve emniyetinin yanında hekimin de güvenilir ve rahat operasyonel tedaviler gerçekleştirmesine imkan tanıyan ünitler, 296 öğrencisiyle yüzde 100 doluluk oranı ile eğitim ve öğretime devam eden fakültenin teori ile pratiği birleştirmesine de imkan sunacak.

Konuyla ilgili olarak Rektör Yarılgaç, “Üniversitemiz, nitelikli eğitim, öğretim ve araştırma ile birlikte, edinilmiş bilgi, beceri ve deneyimlerin uygulamalarla topluma aktarılmasında ve toplumun bilinçlenmesine, gelişmesine ayrıca ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmayı ilke edinmiştir. Bu bağlamda Ordu’nun ve Karadeniz Bölgesi’nin sağlık üssü olarak bulunduğu coğrafyaya eksiksiz şekilde sağlık hizmeti sunmakta olan Diş Hekimliği Fakültemizin yeni hizmet binası ile ilgili yapı-onarım çalışmalarının yanı sıra binanın teknolojik alt yapı hizmetlerinin tamamlanmasına yönelik çalışmalar da tüm hızıyla devam etmektedir. Bölgemizin en kapasiteli akıllı bina şeklinde donatılan, ağız ve diş sağlığı alanında Ordu ve çevre illere hizmet sunan Diş Hekimliği Fakültesi yeni yapılan binasıyla bölgede lider konuma gelecektir. Ordu Üniversitesi olarak evrensel ölçüler bakımından kabul görmüş bilimsel gelişmelere ışık tutan eğitim anlayışımızla ile insan sağlığına yatırım yapmanın ne kadar önem arz ettiğini bilmekteyiz ve buna yönelik çalışmalarla sektöre ivme kazandırmayı hedeflemekteyiz.” şeklinde konuştu.

ODÜ Basın

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı