E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ İç ve Dış Mekan Kapasitesini Artırıyor

08.01.2018

Üniversitemiz 2017 yılı içerisinde bünyesine kattığı yeni hizmet binaları ile kurulduğu yıldan bugüne dek kapalı alanda 4.2 kat büyüme sağlarken açık alanda ise 5 kat artış gösterdi.

Geçen 11 yılda büyük bir gelişme gösteren Üniversitemiz daha güçlü ve büyük çalışmalarla geleceğin üniversitesi olma yolunda hızla ilerliyor. Yaklaşık 1 milyon 447 bin 166 metrekare açık alana, 138 bin 018 metrekarelik kapalı alana sahip olan Üniversitemizde 2017 yılında toplamda 12 bin metrekarelik kapalı alana sahip Ziraat Fakültesi binası, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen yaklaşık 5 bin metrekare kapalı alana sahip Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi ve toplamda 2 bin 350 metrekare kapalı alanı olan Düriye Çetinceviz Okul Öncesi Eğitim Merkezinin hizmete girmesiyle ve Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi bina terası büyük onarım işi kapsamında Üniversitemize 540 metrekare kapalı alan daha kazandırılarak kapalı alanda kurulduğu yıldan bu zamana kadar 4.2 kat artış sağlandı.

Fiziki kapasitesini sürekli artırmaya devam eden Ordu Üniversitesi, akademik, idari personeline ve öğrencilerine daha modern bir ortamda hizmet sunmayı sürdürmektedir. Bununla birlikte tüm idari birimlerin ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanan 14 bin metrekarelik alana sahip olan rektörlük hizmet binasının 2018 yılı içerisinde hizmete girmesi planlanmaktadır.

Modern mimari ve teknolojik gelişmeler ışığında tasarlanan, 15 bin metrekarelik kapalı alana sahip ve yapımına Cumhuriyet Yerleşkesi içerisinde Tıp Fakültesi karşısında devam edilen Diş Hekimliği Fakülte Binası ise tamamlandığında başta Ordu olmak üzere bölgesinde bilim ve sağlık üssü olarak dikkat çekecek.

Bunlara ek olarak Üniversitemiz yerleşkesinde bulunan halı sahanın yanında öğrencilerin açık alanda spor yapabilmelerini sağlamak amacıyla 500 metrekarelik açık alanda fitness aletlerinin bulunduğu bir alan oluşturulmaya başlanmış olup çevre düzenleme çalışmalarına hızla devam edilmektedir.

Rektör Yarılgaç, “Üniversiteler, insan altyapısının ve yükseköğretim ile bilimsel araştırma hizmetlerinin ülke sathına dengeli dağılımında önemli bir rol oynayan, ülke ve bölge kalkınmasına katkıları olan toplumsal kurumlardır. Uzun süreler hizmet görecek büyük ölçekli eğitim ve kültür yatırımları olan üniversiteler, günümüzde toplumsal ilerlemede öncü kurumlar olarak görülmektedir. Bu bağlamda Üniversitemiz, niceliksel ve niteliksel büyümeyi bir arada yürüterek daha da güçlenmektir. Toplumsal gelişmenin, ilerlemenin, büyümenin öncüsü olmayı hedef edinen Ordu Üniversitesi, on bir yıl gibi kısa bir süre zarfında 1 milyon 447 bin 166 metrekare açık alana sahip olmayı başarmış ve bunun yanı sıra kapalı alan bakımından ise 4.2 kat büyümeyi başarmıştır. Üniversitemiz bünyesine dahil ettiğimiz yeni hizmet binaları ve bunlarla birlikte kısa süre içerisinde bitirmeyi hedeflediğimiz inşası devam eden hizmet binaları ile niceliksel büyümesini sürdürecektir. Değişken öğrenci sayılarını barındırabilecek, yeni eğitim-araştırma yöntemlerine hızlı ve ekonomik olarak uyum sağlayabilecek büyüyebilir ve esnek yapıdaki hizmet binalarıyla Ordu Üniversitesi bölgesinde ve ülkesinde her alanda söz sahibi olmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu.

ODÜ Basın 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı