E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Üniversitemiz Uluslararası Anlaşmalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

11.12.2017

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi ile İtalya’ daki Univesita Degli Studi Della Tuscia Üniversitesi Ziraat Fakültesi arasında öğretim elemanı ve öğrenci değişimi hareketliliğine yönelik Erasmus anlaşması imzalandı.

Yapılan anlaşma Üniversitemiz adına Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali İslam ile Univesita Degli Studi Della Tuscia Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Leonardo Varvaro arasında gerçekleştirildi. Anlaşma ile Üniversitemiz Ziraat Fakültesi öğrencileri en fazla bir yıl süre ile İtalya Tuscia Üniversitesi Ziraat ve Ormancılık Bilimleri Fakültesinde (DAFNE) eğitim öğretim ve staj faaliyetlerinde bulunacaklar. Anlaşma kapsamında öğretim üyelerinin karşılıklı olarak ders verme hareketliliği de söz konusu olacak.

1979 yılında İtalya’nın Viterbo şehrinde kurulan ve 6 fakülteye sahip olan Tuscia Üniversitesin Ziraat ve Ormancılık Bilimleri Fakültesinde tarımsal ve çevresel bilimler, orman ve doğa bilimleri, tarımsal biyoteknoloji ,çevre ve orman koruma ile restorasyon alanlarında eğitim verilmekte olup;  tarım, ormancılık ve biyoteknoloji alanları ile yüksek lisans ve doktora programları  ile eğitim ve araştırma faaliyetlerine devam edilmektedir.

Konuyla İlgili olarak Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Uluslararası niteliklere sahip, en yetkin mezunları yetiştirmek misyonuyla hareket eden Üniversitemiz küresel çapta tanınmış, saygın kurumlarla işbirlikleri gerçekleştirmektedir. Ordu Üniversitesi akreditasyonlar kazanmakta, stratejik ortaklıklar kurmakta ve ülkelerinde önemli geçmişe sahip olan seçkin kurumlarla birlikte hareket etmektedir. Kurulduğu yıldan itibaren 82 Erasmus anlaşması gerçekleştiren Üniversitemiz önemli bilimsel çalışma ortaklıklarını artırarak yoluna devam etmektedir. Bilimsel çalışmalarında evrensel ilkeleri temel alan ve bu bağlamda dünyadaki bilimsel gelişmeleri yakından takip eden Üniversitemiz aynı zamanda kültürlerarası iletişim ve diyaloğun çağımızdaki önemini göz ardı etmeden uluslararası ilişkilerini her geçen gün bir adım daha öteye taşımaktadır. Gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma çerçevesinde araştırma faaliyetlerine çok önem veren bu iki üniversite ile birlikte çeşitli projeler yürütecek olmak mevcut Üniversitelerimize tecrübeler kazandıracaktır. Bu vesile ile gerçekleştirilen bu anlaşmanın iki üniversite adına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

            

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı