E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Ordu Üniversitesi TRT Haber “Gönüllü Elçiler” Programına Konuk Oldu

26.11.2017

Üniversitemiz, TRT Haber kanalında yayınlanan, Türkçemizi ve Kültürümüzü Ülkemizde yaşayan Uluslar arası Üniversite öğrencilerinin gözünden  anlatan “Gönüllü Elçiler” adlı programın konuğu oldu.

 

Türkiye’de yaşayan uluslararası üniversite öğrencilerinin gözünden Türkiye’yi, Türkçe’mizi, kültürümüzü ve yaşam hikâyelerini ekrana getiren, her hafta farklı bir üniversiteye konuk olan “Gönüllü Elçiler”adlı programın bu haftaki bölümünde Ordu Üniversitesi ve üniversitenin uluslararası öğrencileri ekrana geldi.

 

Programda ülkemizde yaşayan uluslararası öğrencilerin gözünden Türkiye kültürünün ve adaptasyon süreçleri anlatılarak farklı ülkelerden ODÜ'ye eğitim görmek için gelen yabancı öğrencilerin yaşamları ele alındı. Gerçekleştirilen program kapsamında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ile Ordu Üniversitesinin yabancı öğrencilere tanıdığı imkânlara ilişkin röportaj gerçekleştirdi.

Ordu Üniversitesine gelen yabancı uyruklu öğrencilerin şehre ve üniversiteye uyum sağlayabilmeleri için büyük bir özveriyle çalıştıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Farklı dinlerin, dillerin, ırkların, kültürlerin ve medeniyetlerin harmanlandığı Anadolu coğrafyasında, ‘eğitim, araştırma ve yenilik’ odaklı bir üniversite olarak hayat bulan Üniversitemiz, farklılıkları zenginlik olarak gören bir anlayışla eğitim - öğretim hayatını sürdürmektedir. Bu kapsamda kurumsal kimliğimizle Üniversitemiz bünyesinde eğitim gören bütün öğrencilerimize gereken desteği en iyi şekilde sağlamaya çalışmaktayız. Yaşanılabilirlik açısından bütün öğrencilerimize önemli imkânlar sunmakta, güçlü akademik kadromuz, büyük ölçüde tamamlanmış fiziki ve sosyal altyapımız, sürekli genişleyen güçlü yurtdışı bağlantılarımız, iyi derecede dil eğitimi ve staj imkânlarımız ile dünyanın her yerinden öğrenci çekmeye devam etmekteyiz. Öğrencilerimizi bizlere ailelerinin emaneti olarak görmekte ve öğrencilerimizin bütün sorunları ile hassasiyetle ilgilenmekteyiz. Kayıt esnasından başlayarak öğrencilik süreçleri boyunca yaşadıkları tüm problemlerinde maddi desteklerimizin yanında manevi olarak da öğrencilerimize destek sağlamaktayız. Özellikle yabancı uyruklu öğrencilerimize kendilerini yalnız hissettirmemek için aile şefkatiyle yaklaşmaktayız. Bütün bu çalışmalarımızın yanı sıra hem yerli hem de yabancı öğrencilerimizle gelişen şehrimizin lokomotifi olmak için Üniversitemizi akademik ve toplumsal açıdan cazibe merkezi haline getirmeye yönelik çalışmalara imza atmış bulunmaktayız. Bölge şartlarına uygun ihtisaslaşmış şehir üniversitelerinin şehre katacağı katma değer yükseldikçe üniversitelerin ve şehrin birlikte yükseleceğine olan inancımız tamdır.” şeklinde konuştu.

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı