E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı

                                                                

      "İki türlü insan değerlidir: biri öğreten, biri öğrenen."

                                                                                                                                Kutadgu Bilig

Eğitim ve öğretim dünya genelinde çağın gereklerine uygun şekilde gelişen, süreç içerisinde bilgi, birikim ve tecrübeler ışığında aralıksız yenilenen, insanı değerli kılan, toplumu yücelten ve insanlığa yön veren önemli bir süreç olarak değerlendirilmektedir. Her yaşta ihtiyaç duyulabilen eğitim sürecinde ise öğrenme ihtiyacının karşılanmasında en temel unsur olarak karşımıza istinasız bir şekilde öğretmenler çıkmaktadır.

Aziz milletimizin istikbalinin teminatı olan gençlerimizin milli iradeyi bir yaşam biçimi olarak benimsemesi, millî ve manevi değerlerimize gençlerimiz tarafından sahip çıkılması eğitimle gerçekleşecektir. Ülkemizin uluslararası platformlarda daima söz sahibi olmasında eğitim önemli bir rol oynarken en gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşmasında da büyük pay hiç kuşkusuz öğretmenlerimize ait olacaktır. Vatanını, milletini ve milli iradesini sahiplenecek nesiller yetiştirebilmek, onlara bu değerleri aşılayabilmek ve yol gösterebilmek, güçlü yarınlara ulaşabilmek, yarınlarımıza yön verebilmek bilimsel bilgiyle donatılmış bireyleri topluma kazandırmak; bilimi kendine rehber edinerek çalışmalar sürdüren liyakat ve ehliyet sahibi öğretmenlerle mümkün olacaktır.

Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmeni olduğu 24 Kasım vesilesi ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Bugüne kadar benim de öğretmenliğimi yapan bütün saygıdeğer hocalarımın ve bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı