E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yeni Bölümleriyle Eğitim Ağını Genişletecek

 

09.11.2017

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde incelemelerde bulunarak Fakülteye Dekan Vekili olarak görevlendirilen Prof. Dr. Sadık Kılıç’a yeni görevinde başarılar diledi.

2016-2017 akademik yılında restorasyonu tamamlanan Fakülte yemekhanesinde ve bahçesinde incelemelerde bulunan ve 2018 yılı tamir tadilat ihtiyaçları hakkında bilgi alan Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Dekan V. Prof. Dr. Sadık Kılıç ve dekan yardımcıları ile bir toplantı yaparak Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin akademik ve idari işleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

YÖK’ten İki Yeni Bölüm için Onay Alındı                                                                 

İşletme, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ve Kamu Yönetimi olmak üzere dört bölümde aktif olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmekte olan Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Uluslararası İlişkiler ve Maliye Bölümü için ise YÖK onayı alınmıştır. 2017-2018 akademik yılı başında kadroya alınan 4 yardımcı doçent ile Fakültenin öğretim üyesi kadrosu daha da genişleyerek 30 öğretim elemanı ile eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir. 

Fakültede hali hazırda normal öğretim ve ikinci öğretim olmak üzere İşletme Bölümü’nde toplam 802, İktisat Bölümü’nde 786, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde 500 ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde 449 olmak üzere toplamda 2 bin 537 lisans öğrencisi ve İktisat Bölümü’nde 28, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde 32 olmak üzere toplamda 60 yüksek lisans öğrencisi kayıtlı bulunmaktadır. Öğrenci sayıları itibariyle Ünye İİBF, Ordu Üniversitesi’nin en yoğun fakültesi olarak dikkat çekmektedir.

Fakültede incelemelerde bulunulan, akademik ve idari yapılanma hakkında görüş alışverişi yapılan ziyarette Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Üniversitemiz, ulusal ve uluslararası alanda dünyanın sayılı üniversiteleri arasına girme gayreti içerisinde güçlü akademik kadrosu, öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla faaliyetlerine devam etmekte olup bunlara paralel olarak fiziksel gelişimini de tüm hızıyla sürdürmektedir. Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi gün geçtikçe öğrenci sayısını ve buna bağlı olarak akademik ve idari personelini artıran fakültelerimizden birisi durumundadır. Sürekli yenilenme, gelişme ve modern çağa uyum sağlamış bir yerleşke alanı oluşturabilme çabası ile talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda Fakültemizdeki yenilenme çalışmalarını tamamlamış olup öğrencilerimize ve akademisyenlerimize daha ferah ve kullanışlı bir eğitim ortamı oluşturmuş bulunmaktayız. Modern yapıları ile bilimsel donanımları bir araya getirerek bölgesinde ve dünyada adından söz ettiren bir üniversite oluşturma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı