E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Üniversitemiz Dinamik Yapısıyla Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetlerine Aralıksız Devam Ediyor

09.11.2017

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkalığı bünyesinde geçtiğimiz eğitim döneminde ulusal, bölgesel ve yerel çapta 110 etkinliğe imza atıldı.

2016-2017 eğitim öğretim yılında toplamda 110 etkinlik gerçekleştiren Üniversitemiz ulusal anlamda birçok sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere ev sahipliği yapmıştır.  2016 yılında Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Üniversite Sporları tarafından organize edilen Üniversitelerarası Halk Dansları Şenliği ve Yarışması ile Boks Şampiyonası, Türkiye Üniversite Sporları Fedederasyonu’nun yayımlamış olduğu Türkiye’deki birçok üniversitede gerçekleştirilen sportif etkinliklerin bulunduğu 2016 yılı faaliyet kitabında yer aldı.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı yıl boyunca gerçekleştirdiği etkinliklerle Üniversitemiz bünyesinde öğrenim gören öğrencilerin ve personelinin sağlık, kültür, spor ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanarak sosyal durumlarının iyileşmesine, yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkan verecek hizmetleri sunmak ve onları ruhsal-bedensel sağlıklarına özen gösteren bireyler olarak yetiştirmek, birlikte düzenli ve disiplinli çalışmak, dinlenme ve nitelikli eğlenme alışkanlıkları kazandırma amacını taşımaktadır. Bu bağlamda Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı hem kendi bünyesinde hem de 31 öğrenci kulübü ile gerçekleştirdiği etkinliklerle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Konuyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Kurumumuz bünyesindeki her birim, amaçladığımız 24 saat yaşayan kampüs hedefinde hareket etmektedir. Akla, göze ve gönle dokunan işler yapma gayretindeyiz. Öğrencilerimiz başta olmak üzere akademik ve idari personelimiz de bu etkinliklerden faydalanarak gerek kültürel gerekse sosyal aktivitelerin merkezinde yer almaktadır. Bu tür etkinliklerle sosyal ve dinamik bir eğitim ve öğretim anlayışını hem öğrencilerimiz hem de personelimiz ile paylaşarak derslik ile sınırlı bakış açısını genişletiyoruz. İçtimai hayata yönelik bu tarz çalışmalarımızın her yıl artarak devam edecek çünkü öğrencilerimizin meziyetlerini bu yöntemle teyit etme yoluna gidiyoruz. Dirayetli nesilleri, cihanşümul düşünen insanları yetiştirmek gayesiyle sosyal etkinliklerimizi aksatmadan sürdürmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

ODÜ BasınT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı