E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ, Modern Mimari Anlayışı ile Gelişimini Sürdürüyor

03.11.2017

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Cumhuriyet Yerleşkesi içerisinde yapımı devam eden ve tamamlanan bakım -onarım çalışmalarını yerinde inceledi.

Fiziki kapasitesini her geçen dönem artırmaya devam eden Ordu Üniversitesi, akademik, idari personeline ve öğrencilerine daha modern bir ortamda hizmet sunmayı sürdürüyor. Cumhuriyet Yerleşkesi 2017 Yılı Büyük Onarım İşi kapsamında Morfoloji binasının iç ve dış cephe boyası ile çatı gizli oluk çalışmaları bitirildiğinde binanın 7 bin metrekarelik dış cephesi ve 5 bin metrekarelik iç cephesindeki boya çalışmaları tamamlanmış olacak. Bununla birlikte Fen Edebiyat Fakültesinin 2 bin 700 metrekare ve İlahiyat Fakültesinin 3 bin metrekarelik alanında dış cephe boyası ve oluk imalatları tamamlanarak Güzel Sanatlar Fakültesinin Heykel ve Grafik Tasarım Bölümlerindeki tadilat işleri ile atölyeler ihtiyaca cevap verecek biçimde tadilat edilmiştir.

Üniversitemiz yerleşkesinde bulunan halı sahanın yanında öğrencilerin açık alanda spor yapabilmelerini sağlamak amacıyla 500 metrekarelik açık alanda fitness aletlerinin bulunduğu bir alan oluşturulmaya başlanmış olup çevre düzenleme çalışmalarına hızla devam edilmektedir. Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi bina terası cam balkon büyük onarım işi kapsamında bulunan 180 metrekarelik 3 adet açık balkon yatayda kapaklı ve düşeyde silikonlu alüminyum giydirme cephe ile kapatılarak iş yüzde 90 civarında tamamlanmıştır. Projenin bütünlüğü bozulmadan Üniversitemize 540 metrekare kapalı alan kazandırılmıştır.

Yerleşkede yapımı devam eden ve tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Her yıl çoğalan öğrenci sayımız ve akademisyenlerimizin öncülüğünde yürütülen önemli bilimsel çalışmalarla geleceği inşa ettiğimiz Üniversitemizde, göreve geldiğimiz günden beri yapılaşma faaliyetlerini ön plana çıkararak kurumumuza ve şehrimize katkı sağlamaktayız. Aynı zamanda teknolojinin ve modern çağın tüm gereksinimlerinin bulunduğu dünya standartlarında kaliteli alt yapı koşullarına sahip eğitim alanlarını öğrencilerle buluşturma noktasında önemli çaba sarf etmekteyiz. Üniversitemizin ana yerleşkesinde inşaat çalışmalarına devam edilirken çevre düzenleme faaliyetleri de hız kesmeden sürdürülmektedir. Bu düzenlemelerle birlikte yerleşkemizde öğrencilerimizin sosyalleşmelerine imkan tanıyacak donatıları da kazandırıyoruz. Onların her türlü ihtiyacının karşılanması için bütün imkânlarımızı seferber ederek yaptığımız bu çalışmalarla yerleşkelerimizde daha ferah ve kullanışlı alanlar oluşturmaya ve mevcut alanları ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlemeye, yenilemeye devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

ODÜ BasınT.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı