E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Üniversitemiz ODİSMER Birimi Tarafından Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Eğitim Verildi

19.10.2017

Üniversitemiz İstatistik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (ODİSMER) tarafından SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeline “Sağlıkta SPSS Uygulamalı Veri Madenciliği Eğitimi” verdi.

DAKA (Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı) 2017 yılı teknik destek programı kapsamında, SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi AR- GE birimi tarafından hazırlanan “Sağlıkta SPSS Uygulamalı Veri Madenciliği Eğitimi”   projesi kapsamında İndata Akademi adına ODİSMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yeliz Kaşko Arıcı tarafından hekim ve sağlık personeli olmak üzere 2 grup halinde 55 kişinin katılımıyla ve toplam 46 saat olarak gerçekleştirildi.

Eğitimde araştırıcıların istatistik bilgi düzeyinin kendi araştırmalarını planlama ve farklı bakış açıları kazanarak verilerini değerlendirebilme becerisi kazandıracak şekilde arttırılması amaçlandı. Verilen eğitimde, istatistiksel formüllerin elde edilmesi ve hesaplanmasından ziyade veri setlerine uygun testin seçilebilmesi, seçilen yöntemin programlar aracılığı ile uygulanabilmesi ve elde edilen sonuçlarının doğru bir şekilde yorumlanabilmesi üzerine odaklanıldı. Anlatılan her konunun SPSS programı ile uygulamasının yapıldığı eğitime yoğun bir katılım gerçekleşti.

Eğitim sonunda katılımcılara hastane yönetimi ve Yrd. Doç. Dr. Yeliz Kaşko Arıcı tarafından katılım sertifikası takdim edildi. Sertifika töreni sırasında konuşan Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Ümit Haluk İliklerden, katılımcılardan olumlu dönüşler aldıklarını bu sebeple ODİSMER tarafından verilecek istatistik eğitim çalışmalarının devam etmesini istediklerini söylerek ve teşekkürlerini bildirdi.  

ODÜ Basın T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı