E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Üniversitemiz Personeli Bayramlaşma Töreninde Bir Araya Geldi

05.09.2017

Üniversitemizin akademik ve idari personeli Kurban Bayramı sonrası düzenlenen geleneksel bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

Cumhuriyet Yerleşkesi personel yemekhanesinde düzenlenen bayramlaşma törenine; Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta, Prof. Dr. Tevfik Noyan ve Genel Sekreter V. Doç. Dr. Mehmet Kenan Şahin’in yanı sıra akademisyenler ve idari personeller katıldı. Yapılan bayramlaşma törenin ardından yemek ikramında bulunuldu.

Bayramlarda birlik ve dayanışmanın daha da önemli olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Bu yıl bizi biz yapan iki önemli bayramı bir arada kutlamış olduk. tarihimizin Milli mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamanın sevincini yaşarken ardından İslam aleminin en kutsi bayramı aracılığı ile paylaşma, yardımlaşma, kardeşlik, dostluk, dayanışma duygularının en üst düzeyde idrak edildiği bayram günlerini, manasına uygun şekilde birlik ve beraberlik ruhuyla bir kez daha yaşamış olduk.  Bu vesile ile ümmet ve millet olma bilinci ile yüzyılılardır bu coğrafyada bir ve bütün olarak bir arada geçirdiğimiz Kurban Bayramı’nızı kutlarım. Bu güzel ve huzur dolu günlerin ardından kısa bir süre sonra bizler için manevi bayram ve asli görevimiz olan eğitime başlayacağız. Hiç şüphesiz ki Ordu Üniversitesi yeni öğretim yılını öğrencileri, idari personeli ve akademisyenleriyle bir bayram coşkusu ile huzur içinde tamamlayacaktır. Ordu Üniversitesi kurulduğundan bu güne huzur ve birliğin temsilcisi olmuş ve her geçen yıl bu birlik ve beraberlik ruhu ile daha da büyümüştür. Bu anlamlı duruş içinde tüm Ordu Üniversitesi ailesine bir kez daha teşekkür ederim. Hazırlıklarını titizlikle sürdürerek tamamladığımız 2017-2018 eğitim öğretim yılında 6 bin civarında yeni, toplamda 24 bine yakın öğrencimizle yeni bir döneme başlamaktayız.  Hem akademik hem de fiziki anlamda ilerleme kaydeden Üniversitemizin yeni eğitim öğretim döneminin başlangıcında,< bizim için önem arz eden Merkezi Kütüphane ve Okul Öncesi Eğitim Merkezi binalarının açılışını yaparak personelimizin ve öğrencilerimizin hizmetine sunmayı planlamaktayız. Bir üst bilim kuruluşu olarak ülke kalkınmasında büyük pay sahibi olan üniversiteler, bilginin en önemli unsur kabul edildiği günümüzde gençliğe ve geleceğe yön verme hedefiyle çok önemli vazifeler üstlenmektedir. Bizler, bu kurumlarda görev yapan akademisyenler olarak bilgi toplumunun oluşturulması sürecinde üzerimize düşen görevleri eksiksiz olarak yerine getirerek şehrimize, bölgemize ve nihayetinde ülkemize faydalı olabilme düşüncesiyle nitelikli insanlar yetiştirmek için bilimsel faaliyetler yürütmeliyiz. Ordu Üniversitesi ailesi olarak kısa zaman içerisine nitelik ve nicelik bakımından önemli mesafeler kaydettiğimiz bilim seferberliğinde bu dönemde de birçok başarılı çalışmaya kurumumuz bünyesinde imza atılacağını inancı taşımaktayım.  Bir kez daha kurban bayramınızı kutlar yeni dönemde gerçekleştireceğiniz bütün çalışmalarda sizlere Üniversitemiz yönetimi adına başarılar dilerim.” dedi.

   

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı