E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Aziz milletimiz, milli birliğinden aldığı güçle vatanımızın bütünlüğünü ve manevi değerlerini her zaman koruyacağını 1922’nin Ağustos’unda yeniden kenetlenerek bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir. Milletin istiklal sevdasının en açık delili olan bu zafer, vatanımızı işgal etmeye kalkışanlara karşı verilen muhteşem mücadelenin şanlı bir destanı olarak tarihteki yerini almıştır.

30 Ağustos’ta elde edilen zafer ile bağımsızlık ve hürriyetten hiçbir şekilde ödün verilmeyeceği ve bu topraklarda sonsuza kadar var olunacağı tüm işgalci zihniyetlere milletimiz tarafından kabul ettirilmiştir. Kopmayan bir bağla asırlardır yaşadığımız bu topraklarda, milletimizin huzurunu bozmaya yönelik işgal eylemlerinde bulunan şer odaklarına karşı kardeşlik ve dayanışma duygularımızdan taviz vermeden sabırla dimdik ayakta kalmaya devam edeceğiz. Ayrıca ulusal tarihimizin bu örnek mücadele anlayışını ve insanımızın destansı kahramanlığını gelecek nesillere her ayrıntısıyla taşımak bizlerin en önemli vazifelerindendir.

Bu önemli gün vesile ile Kurtuluş Savaşımızda üstün gayret sarf eden başta Gazi Mustafa Kemal’i ve bütün neferlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor; vatan, millet, bayrak uğruna mücadele edip şehadete kavuşan asil kahramanlarımıza minnettar olduğumuzu ifade ederek milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı