E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis

ODÜ'de Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri

04.05.2017

Üniversitemizde Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Morfoloji binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta, Ordu Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Latif Kelebekli, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Koro şefliğini Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Sabri Yener’in yaptığı konserde; Tutam Yar Elinden Tutam, Serenler, Başımda Altın Tacım, Ahu Gözlerini Sevdiğim Dilber, Varın Söyleyin Urfaniye, Yüce Dağ Başında Bir Ulu Çınar, Evlerinin Önü Bir Büyük Orman, Hasret Düştü Gönlüme, Yine Telli Durnam Yarelenmişsin, Boztepe’nin Başında gibi farklı yörelere ait birçok eser seslendirildi.

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Latif Kelebekli, “ Bahar yarıyılına ait güzel bir konseri daha dinledik. Anadolu’nun çeşitli yörelerinden derlenen türkülerimiz seslendirildi. Başta Prof. Sabri Yener olmak üzere tüm ekibe ve hocalarımıza teşekkür ediyorum, bu sene mezun olacak öğrencilerimizin yollarının açık olmasını diliyorum.”dedi.

Program, konseri gerçekleştiren öğretim elemanlarına teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

  

  

ODÜ Basın

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Altınordu / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı